Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do rubriky.
 1  2 
 
Robocup aneb Česká liga po třetí

Filip Bušo


Robocup aneb Česká liga po třetí


Je úterý večer a přijíždím do kempu Vejšplchy ve Vrchlabí, kde se koná třetí a poslední letošní kolo České ligy. Název Robocup napovídá, že organizátory této ligy není nikdo jiný než Robert Kulhánek a Víťa Javůrek, kteří optimisticky slibují uletění pěti platných kol. Nicméně při uvítání na závodě je nám všem jasné, že je to nesplnitelné.

Středa 27.7.2011

Ráno se probouzíme do zamračeného dne, který nevěstí nic dobrého. Ranní briefing se čím dál víc odkládá, ale nakonec se vyráľí na Černou. Ve 13 hodin vyjíždíme lanovkou a čekáme na startu, kde task komise vypisuje trať 42 kilometrů dlouhou přes dva otočné body. Najednou začíná pršet a my se schováváme pod startovací rampou. Po dvou hodinovém čekání začínáme počasí rozdělovat na to kdy prší, a nebo prší málo, a tak startujeme. Nakonec se skupinka pilotů, v čele se Standou Klikarem, vyzvedává a vyráží na trať. Postupně se obloha dekuje a vyhníváme na dvanáctém kilometru za prvním otočňákem. Po svozu všech pilotů z trati, se stahují tracklogy a zjišťuje se platnost kola. Poté se ukazuje, že naše skupinka doletěla nejdál, ale kolo se i přes to neuznává. Doufejme, že zítřek bude lepší.

Čtvrtek 28.7.2011

Tak konečně svítí slunce a organizátoři závodu nás hned vyhánějí na kopec. Dnes se kluci rozhodují pro Kozákov. Po příjezdu nás vítá bubák na západní straně kopce, a tak je všem jasné, že se hned tak startovat nebude. Než se nadějeme buřina přejde přímo nad nás a začíná pršet. Po dvou hodinách déšť ustává a začínáme se chystat. Pro dnešek task komise vymýšlí trasu 47 kilometrů dlouhou. Start je otevřen ve 13:30 a první odvážlivec zkouší své štěstí. Už výlet z průseku mu dělá problém a dostává pěkný výprask. Severní vítr na západním startu není asi úplně to pravé a proto zase čekáme. Situace se nemění až do zavření okna a tak se balíme a odjíždíme zklamaní zpět do kempu. Večer sedíme u ohně a přemýšlíme nad zítřkem.
pokračování článku

 Návrat na domovskou stránku