Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do rubriky.
 Výrobu Moravských demižónů financuje firma Gradient
Vyhlášení vítězů soutěže Moravský demižón 2004

V Novém Jičíně 4. prosince 2004
 Víno do Moravských demižónů zajišťuje firma MAC Para Technology

    "Já bych dojél i kdybych nebyl vítaný!" nechal se včera slyšet jeden nejmenovaný moravský paraglidista a už ho vidím vysmátého ve dveřích. Sice se zpožděním, ale je tady. Naopak objev loňského roku Jakub Eifler alias Bukač se rozhodl abstinovat a zbaběle zůstal doma.

    Jako každý rok, tak i letos financovala výrobu všech šesti skleněných demižonů firma Gradient z Prahy a o jejich naplnění se postarala firma MAC Para Technology z Rožnova. Tento rok se v demižonech sešly bílé odrůdy Veltlínské zelené a Ryzlink vlašský. Na rozdíl od loňského roku byla ale letos chata Červený kámen v lesích nad Kopřivnicí zaměněna za větší prostory restaurace ve sportovním areálu Tatrovanka v Novém Jičíně, protože zhruba 160 žíznivých osob se do chaty ani při nejlepší vůli prostě nemůže vejít.

    Tradičního odpoledního promítání se ujímá dvojice Karel Vrbenský a Dalibor Carbol, která přivezla z letošního létání v zahraničí vlastivědně-vzdělávací film v původním znění bez titulků, tématicky zaměřený zejména na pěstování léčivých bylin v Kyrgyzstánu. Krátce po 18. hodině třeskne sálem ohlušující výstřel ze startovní pistole majitele hospody Honzy Jílka, který dal svůj majetek i s přilehlými prostorami poměrně lehkovážně k dispozici a patří mu za to nejenom dík, ale současně i obdiv. Již neodmyslitelný konferenciér Karel Vrbenský si bere mikrofon a jde se na to.

    První Moravský demižón v kategorii Paragliding přebírá letos za volný let na vzdálenost 136km Pavel Kvarda z Brna a stejně velký demižón v kategorii Hanggliding získává za FAI trojúhelník o hodnotě 255.3 bodu Dan Vyhnalík z Prahy, jehož sbírka trofejí k dnešku čítá už celkem pět demižonů všech tří velikostí a proslýchá se, že si jeho pražská rodina nemůže tyto velice užitečné skleněné nádoby v domácnosti vynachválit.

 1. Moravský demižón v kategorii Paragliding - Pavel Kvarda

 1. Moravský demižón v kategorii Hanggliding - Dan Vyhnalík


    Druhý Moravský demižón v kategorii Paragliding dostává za volný let na vzdálenost 132km Pavel Dohnálek z Holešova a stejný Moravský demižón v kategorii Hanggliding získává za FAI trojúhelník o hodnotě 111.5 bodu Stanislav Pecha z Ratíškovic u Hodonína. Do Ratíškovic tak putuje už druhý demižón v pořadí, ten první měl v roce 2002 objem 20 litrů.

 2. Moravský demižón v kategorii Paragliding - Pavel Dohnálek

 2. Moravský demižón v kategorii Hanggliding - Stanislav Pecha


    Třetí Moravský demižón v kategorii Paragliding si odváží za volný let na vzdálenost 120km Přemysl Sixta a připojuje tak ke svému největšímu demižónu z roku 2000 další, i když poněkud menší trofej. Třetí Moravský demižón v kategorii Hanggliding letos přebírá za volný let na vzdálenost 107km Radek Dykast z Hamru u Litvínova a v jeho početné sbírce trofejí už tím pádem chybí po letošním roce jenom demižón největší.

 3. Moravský demižóny v kategorii Paragliding - Přemysl Sixta

 3. Moravský demižóny v kategorii Hanggliding - Radek Dykast

 Bez komentáře

 Bez komentáře

    A protože k letošnímu vyhlášení vítězů soutěže Moravský demižón je připojeno také vyhlášení výsledků České ligy a ČPP, odnášejí si ceny za první tři místa v soutěži Česká liga 2004 Jan Kupka (1.), David Ohlídal (2.) a František Pavloušek (3.), v soutěži ČPP v kategorii Open Karel Vejchodský (1.), Pavel Dohnálek (2.) a Pavel Kvarda (3.), v kategorii Performance Pavel Kvarda (1.), Pavel Chroust (2.) a Tomáš Hrabal (3.) a v kategorii Standard Luděk Procházka (1.), Daniel Ort (2.) a Ctirad Matyáš (3.).

 Bez komentáře

 Bez komentáře

 Bez komentáře

 Bez komentáře

 Bez komentáře

    "Mám dobrou zprávu - všechny demižony jsou vypité!" hlásí René Matuš dvanáct minut po jedenácté, kdy už je i guláš snězený, opékání klobás a stejků sotva stíhá nasytit hladové krky a tradiční Kondor Band hraje v sousední místnosti jako o život. A je to tady! Šest ročníků jsme si museli počkat, než se sejde ta správná parta fajnšmekrů, která dokáže vypít najednou 70 litrů vína. A to za pět hodin, což dělá v průměru 14 litrů na hodinu! Slušná spotřeba.

    "Já bysim chtěl taky vyvenčit," žvatlá kymácející se majitel jednoho z demižonů a neodbytně se snaží přesvědčit kolemjdoucí blondýnku. Bohužel bezúspěšně. Petra si na vodítku odvádí před hospodu jenom svého psa. Stejně to vypadá, že rok od roku nějak přibývá psů, blondýnek i potácejících se pilotů ...


Chcete si prohlédnout ještě další fotografie z této akce ?
Zajímají vás celkové výsledky soutěže Moravský demižón 2004 ?
Zajímají vás celkové výsledky soutěže Česká liga 2004 ?
Zajímají vás celkové výsledky soutěže ČPP 2004 ?

 Návrat na domovskou stránku