Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do rubriky.
 Výrobu Moravských demižónů financuje firma Gradient
Vyhlášení vítězů soutěže Moravský demižón 2005

V Novém Jičíně 3. prosince 2005
 Víno do Moravských demižónů zajišťuje firma MAC Para Technology

    "To néni jak ples, obleč sa úplně normálně!" řešila svoje obvyklé problémy nejmenovaná ostravská děvčata už v pátek večer v klubu na Stodolní a jedna z nich tedy nakonec definitivně upustila od úmyslu vyrazit na vyhlášení vítězů v dlouhých večerní šatech s hlubokým dekoltem vpředu i vzadu. Škoda, hluboký dekolt jí docela sluší.

    "Naše vesnička je tak malinká, že musíme z autobusu vystupovat prostředními dveřmi, protože ty přední a zadní jsou už úplně mimo vesnici," vysvětlují ti, pro které se město Nový Jičín ukázalo v sobotu večer jako příliš velké a při hledání sportovního areálu bývalé Tatrovanky beznadějně bloudili. Závěrečné dohledávání jim pak nezbylo než provádět podle vůně opékaných stejků, skvělé pizzy, pečených kuřat a pikantního guláše a samozřejmě hlasité hudby tradiční kapely Kondor Band.

    I v tomto sedmém ročníku soutěže financovala výrobu všech skleněných demižonů firma Gradient z Prahy a o jejich naplnění se postarala firma MAC Para Technology z Rožnova. Tento rok byly demižony naplněny bílými odrůdami Veltlínské zelené, Ryzlik vlašský a Muškát. Na rozdíl od loňského roku se ale na prvním místě v kategorii Paragliding sešly hned tři stejné výkony tří borců a aby toho nebylo málo, na druhém místě ještě dva. Obvyklý počet šesti demižonů se tak rázem rozrostl na devět a množství vína v nich z obvyklých 70 litrů na celých 120.


 1. Moravský demižón v kategorii Paragliding - Zdeněk Trčka (vlevo)

 1. Moravský demižón v kategorii Paragliding - Jan Jílek (vpravo), vlevo Tomáš Brauner zatím stále bez demižónu

 Moravský Albert Einstein s vodní dýmkou

 Jana z Ostravy bez komentáře

 2. Moravský demižón v kategorii Paragliding - Pavel Kvarda (vpravo) a sponzor přes víno Petr Reček, MAC Para Technology (vlevo)

 Hladina klesá, nálada stoupá

    První tři Moravské demižony v kategorii Paragliding přebrali letos za volný let na stejnou vzdálenost 110km Ivo Prantl z Žirovnice, Jan Jílek z Frenštátu a Zdeněk Trčka z Hutiska. Stejně velký demižón v kategorii Hanggliding získal za FAI trojúhelník o hodnotě 129 bodů Dan Vyhnalík z Prahy, jehož sbírka trofejí k dnešku čítá už celkem šest demižonů všech tří velikostí.

    Druhé dva Moravské demižony v kategorii Paragliding dostali za volný let na vzdálenost 106km Pavel Kvarda z Brna a Přemek Sixta z Prahy. Přemek si tak přidal do své sbírky už třetí exemplář. Stejný Moravský demižón v kategorii Hanggliding získal za plochý trojúhelník o hodnotě 111 bodů Stanislav Pecha z Ratíškovic u Hodonína.

    Třetí Moravský demižón v kategorii Paragliding si odvezl za volný let na vzdálenost 104km David Bzirský. V kategorii Hanggliding přebral letos třetí Moravský demižón za FAI trojúhelník za 83 bodů Honza Matějovský ze Vsetína.

    "Rozdíl mezi příjemnou a protivnou horolezkyní je ten, že ta příjemná může dosáhnout vrcholu už v základním táboře," zasvěceně vysvětlují během večera nejmenovaní, větry ošlehaní dobrodruzi a když už jsme u těch děvčat, v příštím roce se v soutěži Moravský demižón objeví úplně nová kategorie "Paragliding - Ženy". Emancipace už tedy dorazila až do severovýchodního cípu Moravy, i když já osobně jí nedávám vyhlídky na dlouhý život. Nejvýš tak do švestek...

 Bez komentáře


Chcete si prohlédnout ještě další fotografie z této akce ?
Zajímají vás celkové výsledky soutěže Moravský demižón 2005 ?

 Návrat na domovskou stránku