Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do rubriky.

 Gradient

 Matěj - škola výuky závěsného létání
Vyhlášení vítězů soutěže
Moravský demižón 2006


V Novém Jičíně 2. prosince 2006
 MAC Para Technology

 Aviatik

 Rekordman Karel Vrbenský s Jolankou

    "Ale my se jmenujeme Kondoři a ne Kondor Band," vysvětluje už při rozbalování nástrojů ve sportovním středisku Sport Park v Novém Jičíně Honza Křístek, zatímco v kuchyni se připravuje velký kotel guláše a další dobroty.

    Také v tomto osmém ročníku soutěže financovala výrobu skleněných demižonů pro paraglidisty firma Gradient z Prahy a o jejich naplnění bílými odrůdami Veltlínské a Pálava se postarala firma MAC Para Technology z Rožnova pod Radhoštěm. U příležitosti 10. výročí svého založení se tentokrát firma Gradient navíc blýskla rovnou stovkou porcí skvělého sponzorského guláše. Financování rogalistických demižónů včetně 35 litrů Modrého Portugalu si tentokrát vzala na starost firma Aviatik z Prahy, letecká škola Matěj ze Vsetína a redakce serveru SkyFly.cz. A protože oproti loňskému roku přibyly v kategorii Paragliding stupně vítězů také pro ženy, rozrostl se běžný počet šesti demižonů tentokrát na sedm s celkovým množstvím 90 litrů moravského vína.

    "Tak sim to zase vyhrál - a ruku na srdce, je to tak spravedlivé." Dan Vyhnalík z Prahy, jehož sbírka trofejí k dnešku čítá už celkem sedm demižonů všech tří velikostí, přebírá za FAI trojúhelník o hodnotě 375 bodů první Moravský demižón v kategorii Hanggliding. První Moravský demižón v kategorii Paragliding - Muži letos získává za volný let na vzdálenost 285km Karel Vrbenský z Prahy a stejně velký demižón v kategorii Paragliding - Ženy si letos přebírá Ludmila Štěpánová z Valašského Meziříčí.

    Druhý Moravský demižón v kategorii Paragliding - Muži dostává za FAI trojúhelník o hodnotě 250 bodů Honza Habermann, zatímco v kategorii Paragliding - Ženy nebyl nahlášený žádný výkon. Honza tak letos získal do své sbírky demižonů i poslední chybějící velikost 10 litrů. Stejný Moravský demižón v kategorii Hanggliding dostává za volný let na vzdálenost 120.6km Jirka Brach z Chrudimi.

 Nesmrtelný Dan Vyhnalík

 Braunerovci (Tomáš vlevo)

 Einstein na tanečním parketu

 Eva z Olomouce

 Sympatický Pavel s kořistí

 Bez komentáře

    Třetí Moravský demižón v kategorii Paragliding - Muži si odnáší za FAI trojúhelník o hodnotě 171 bodů Richard Bojda z Čeladné, v letos premiérové kategorii Paragliding - Ženy nebyl na této pozici přihlášený žádný výkon. A v kategorii Hanggliding přebírá letos třetí Moravský demižón za FAI trojúhelník za 80 bodů Lukáš Klika z Voděrad.

    "Dej to sem, teď vyfotíme my tebe!" sápe se odkudsi hned několik končetin najednou, ale jako obvykle docela marně. Pitvořit se před objektivem a pak ten obličej ještě uvidět někde na internetu! Navíc si to zmáčknou určitě v tu nejnevhodnější chvíli. Děsná představa. Fotografové jsou fakt hrozní lidé...

    "Napij sa se mnú, Jirko!" vybízí Roberta kterási alkoholem už načisto dopletené osoba nejasného pohlaví a vína z demižonů ubývá výrazně rychleji než v loňském roce. A to přitom ligová extra třída Jiří Večerek dnes zcela dobrovolně abstinuje! Zřejmě už na něj taky dolehlo jakési pokročilé stádium těhotenství nebo co.

    "A tož Stando, ale upřímně - máš mě rád?" ptá se mě po půlnoci jakýsi podnapilý dispečer z Hukvald a začínám si říkat, že pro dnešek už možná stačilo. Takže příští rok zase na Moravském demižónu 2007 a děvčata se určitě postarají o to, aby demižonů nebylo jenom sedm, ale plný počet devět. Renato, Petro, Martino, Hanko, Pavlíno, Katko a Ivano - je to jasný, kurňa?

 Kondoři s bubnem od Kondor Bandu


Chcete si prohlédnout ještě další fotografie z této akce ?
Zajímají vás celkové výsledky soutěže Moravský demižón 2006 ?

 Návrat na domovskou stránku