Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do rubriky.
 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
 

 Hotel Pod jasany - sponzor závodu

Česká liga 2007 - Krkonoše

Standa Hlavinka Digifly Flyer 2

    "Slibuju, že do klávesnice notebooku už ti nic nenaleju," přišla mi nedávno uklidňující emailová zpráva od Petry Slívové, za svobodna Krausové, takže v pátek 27. července odpoledne, teď už načisto klidný a úplně bez obav, zase vyrazím do Krkonoš. Od roku 2002 v nepřetržité šňůře vlastně už pošesté. Těžko přesně říct proč, ale nejraději vzpomínám na červencový závod roku 2004. Tehdy se ještě bydlelo mimo Špindlerův Mlýn na Kukačce, dobře se jedlo, pilo hodně skvělého vína, šťastně ženatý Roman Skokan se šťastně svobodným Mírou Orosem do noci mlátili do kytar a békali na lesy, prostě panovala taková jakási radostná pohoda nebo co. A ze spousty závodních i nezávodních fotek mi utkvěl v paměti především noční portrét Katky při svíčce.

    Dnes už je Kukačka pro závodníky přece jen malá a Hotel Pod Jasany přímo ve Špindlerově Mlýně spolu s bezprostředně sousedícím Garni nabízejí mnohem více místa. K dolní stanici lanovky na Medvědín jeden sejde za pět minut a do centra ke kanceláři pořádající firmy Yellow Point dorazí druhý za necelých deset. Navíc je tento rok pro všechny závodníky a jejich doprovod opět vyjednaná speciální cena za ubytování ve výši 200 Kč za noc, což je na Špindlerův Mlýn cena neobyčejně nízká. A na mého oblíbeného pstruha s bramborem za lidových 80 Kč už se docela těším.

    Soutěžit se letos bude v kategoriích muži, ženy, junioři a týmy, a to ve třídách Standard, Performance a Competition, takže si spousta vítězů při vyhlašování a odměňování přijde na své. A ceny budou podle slov organizátorů "zajímavé, hodnotné a lákavé". No já si snad vezmu s sebou pilotní průkaz a přihlásím se taky. Každopádně ale beru pro jistotu druhou, externí klávesnici k notebooku, kdyby se přece jenom zase cosi divokého semlelo. Věřte ženské, když je ještě k tomu trochu těhotná. Mimochodem, právě v pátek 27. července má Petra Slívová narozeniny (říká se, že tak nějak kolem 25 roků), takže jistě ráda uvítá všechny gratulanty s drobnějšími nebo i objemnějšími dárečky. Vím, bude to znít poněkud neobvykle, ale alkohol tentokrát opravdu nemůže.

 Katka z PardubicSobota 28.7.2007
    "Postupně od západu přibývání oblačnosti a na většině území občasný déšť nebo přeháňky, místy bouřky," straší dnešní předpověď na internetových stránkách Českého hydrometeorologického ústavu a ani věřit se tomu nechce. Po rozednění září vysoko na čistě modré obloze nad krkonošskými horami jen několik dlouhých kondenzačních stop po dopravních letadlech a panuje naprosté bezvětří. Úplně stejně jako první den loňského závodu na tomto místě. Úvodní briefing je naplánován na 10. hodinu před kanceláří firmy Yellow Point v centru Špindlerova Mlýna a jak to tak vypadá, začne se dnes opravdu závodit.

    "Hele, než to spustíte, nechcete vyjednat v Hotelu Pod Jasany ještě slevu i na jídlo a zajít radši na oběd?" navrhuje kdosi z chumlu závodníků na prvním briefingu a obloha nad Krkošemi se začíná od západu beznadějně zatahovat. K tomu se na hřebech hor přidává ještě silný vítr a Sněžka hlásí dokonce 10 m/s od jihozápadu. Ředitelka závodu Petra Slívová, očividně těhotná mnohem méně, než se jsem čekal, ale nakonec podléhá optimistickým vizím nejmenovaného informátora z Kozákova a vyhlašuje odjezd směrem na Semily.

    "To jsou ty Radarovy slibované tři metry?!" žasne celé závodní pole na vrcholu Kozákova, kde silný vítr shazuje turistům pokrývky hlav a dálkově řízený větroň Lubora Groha v pohodě svahuje 50 metrů nad startovištěm.

 Ráno to při pohledu z okna Hotelu Pod Jasany na déšť rozhodně nevypadá

 První briefing

 Na Kozákově

 Jediný turista ve vzduchu

 Čekání na startovišti

    A tak přichází čas na klobásy u stánku "Kozáček", česnečku v místní restauraci a další věci, kvůli kterým tady vlastně dnes všichni přijeli. Obloha se zatím zatahuje čím dál víc a vítr vytrvale sílí.

    "Takže potlesk a zítra si rozešleme SMSky," uzavírá nakonec po více než hodině čekání dnešní neletový den ředitelka závodu Petra Slívová a chvátá do svého nového bydliště v chaloupce u lesa ve vesničce Valteřice chystat jednohubky na večerní oslavu svých kulatých narozenin. Podle jejích slov má sice 27, ale já vím svý. Kulaté číslo přece vypadá docela jinak.

 U stánku na levnou klobásu


pokračování článku

 Návrat na domovskou stránku