Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do rubriky.
 1  2  3  4  5  6  7 
 

 English versionPWC 2006 - Reunion

Standa Hlavinka & Dagmar Dvorská Digifly Flyer 2

 Přistání tandemu s Petrou Krausovou

    "To je November!" prohlašuje Peter Vrabec a sundává svršky, aby se mohl vzápětí vrhnout do moře. Na rozdíl od předchozího závodu, který proběhl před dvěma měsíci ve Slovinsku, začíná poslední pátý závod letošní série Světového poháru silně větrným tréninkovým dnem, který rozdělil závodníky na dva tábory. Jedni se rozhodli celý den válet u vody a nelétali, zatímco druzí proseděli celý den na kopci a nelétali taky. Předpověď na zítřejší den už ale vypadá přece jen příznivěji a dá se předpokládat vyhlášení soutěžní disciplíny nad západní, závětrnou částí ostrova.

 Po přistání na ostrově


Neděle 5.11.2006
    Už po osmé hodině ranní vyrážejí první poloprázdné autobusy nahoru na startoviště. Zbytek závodního pole zřejmě spoléhá na vlastní auta, protože výjezd serpentinami na start je tady naprosto bezproblémový a trvá sotva půl hodiny.

 Briefing

 Startovní okno je otevřeno

 Bez komentáře

    Díky výborným termickým podmínkám je startovní okno do dnešní 47 kilometrů dlouhé disciplíny s celkem pěti otočnými body otevřeno už před jedenáctou hodinou dopolední a vydatné stoupáky už kolem poledne dosahují rychlostí až 6 m/s.

    I přes později poněkud zatlumenou termiku rychle vznikající oblačností z vlhkého mořského vzduchu se základnami v nadmořské výšce kolem 1200 metrů celkem 35 závodníků nakonec dolétává až do cíle. Nejrychlejší z nich je vítěz dnešní disciplíny Francouz Deniz Cortella, který na zdolání celé trasy potřeboval 94 minut. Zhruba o minutu pomalejší byl dnes druhý Švýcar Christian Maurer a třetí Robert Bernat z Německa. Českému přeborníkovi Karlovi Vrbenskému bohužel při závěrečném dokluzu na cíl pochybělo výšky a byl nucen přistát uprostřed krokodýlí farmy, což je současně i poslední zpráva, která o něm doposud dorazila.

 Diváci na startovišti


pokračování článku

 Návrat na domovskou stránku