Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do rubriky.
 1  2  3  4  5  6  7 
 

 English versionPWC 2006 - Slovinsko

Taťána Loníčková Digifly Flyer 2

 Ve vzduchu

    Včera jsem opravdu nevěřila, že budu ještě letos potřebovat plavky. A stalo se! Čtvrtý závod Světového poháru se totiž odehrává ve slovinském Kobaridu, který nás vítá slunečným počasím a příjemnými teplotami kolem 24°C. Sobota tedy přála létání a závodníci, kteří už dorazili, se kolem poledne vydali na startovačku Stol, vzdálenou přibližně hodinu 1,5 hodiny cesty necesty.

    Dneska se létalo pouze rovně, takže nebylo potřeba zatáčet. Na letové podmínky si stěžoval pouze Martin Orlík, který je indisponovaný ortézou. Nemůže tudíž šlapat tygra, což bude celkem nevýhoda. Odpolední siestu se nám za každou cenu snažil zpestřit jistý český pilot, když své křídlo spolu se sebou samým velmi obratně pověsil na stromy přímo v areálu našeho kempu, který je mimochodem opravdu nádherný. Večerní prezentaci vhodně doplnila degustace vína.

 Vývoz na start

 Radek Večeřa se Zuzkou

    Teď jen aby se počasí nezkazilo a neopakovaly se minulé dva svěťáky vždy s jediným odlétaným dnem.


Neděle 3.9.2006
    Počasí se přesně podle předpovědi malinko zhoršilo. Obloha je pokryta vysokou oblačností se základnami asi 150 metrů nad startem. Záhy po briefingu vyráží všech 18 svozových aut s přesně rozdělenou posádkou. Chválíme české spoluorganizátory. Najít však volné místo pro drobnou reportérku je pomalu nadlidský úkol.

    Ve dvanáct hodin se situace vylepšuje, ale my stále vyčkáváme. Nakonec je vypsána trať v délce 51,7km typu Race přes čtyři otočné body. Ve 13:30 se už všichni vrhají do vzduchu a po 20 minutách se vydávají na trať. Radek Vyhlas měl dnes podmínky přímo na tělo, tudíž se dalo čekat, že se něco přihodí. Ihned po vzdušném startu sešlápl speed a ten prasknul. Nevydrželo ani ocelové lanko!

 Po startu

 Martina Pospíšilová

    Trať byla zpočátku hodně rychlá. První dvě ramena se letěla podél Stolu. Další otočný bod před Zmrzlým vrchem byl zlomový. Tady vítězila odvaha, protože ten, kdo se letěl přizvednout, nakonec ztratil. Jednalo se v podstatě o celou první skupinku v čele s Tomášem Braunerem. V cíli téměř nefoukalo a "žiletky" po cestě podržely skoro každého. Ten, kdo se od posledního bodu vydal přímo za šipkou, udělal nakonec nejlépe. Byl to konkrétně vítěz dnešní disciplíny Rudi Untermoser z Rakouska, druhý Russel Ogden a třetí Rudiger Gordes. Čtvrtý skončil i bez tygra Martin Orlík a v kategorii žen zvítězila Renáta Kuhnová. Bodové rozdíly ale nejsou velké, takže ve hře zůstávají všichni, kteří přiletěli do cíle.

    Velká favoritka Ewa Wisnierska na doporučení lékařů do Slovinska nedorazila. Podobně dopal i Andy Aebi.

    Málem bych zapomněla vyzvednout umístění našeho mladého nadějného Michala Šneiberga, který se na pátečním vyhlášení závodu "Hungarien Open" umístil jako čtvrtý!

 Kemp Lazar


pokračování článku

 Návrat na domovskou stránku