Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do rubriky.
 1  2  3  4  5  6 
 

 English versionPWC 2006 - Švýcarsko

Taťána Loníčková Digifly Flyer 2

Neděle 6.8.2006
    Je 6. červenec a po 2. závodě PWC, který se konal v Rakousku, začíná dnes třetí závod světového poháru ve švýcarském městečku Fiesch. Podle všech propočtů je zde tento datum k létání nejpříznivější. Jenže i statistika se může mýlit. Švýcarsko asociuje každému závodníkovi vysoké hory, silné údolky a ostré vrcholky se silnou termikou. V komplexu to znamená rychlé a dlouhé tasky s nohou na speedu.

    Úžasný dojem z nádherné švýcarské krajiny nám ale dnes brzy ráno zkazila majitelka jednoho z místních kempů, kdy vyhrožovala policií přítelkyni Radka Večeři Zuzce, že za nedovolené použití WC musí zaplatit 6 franků. Majitel z jiného kempu dokonce v noci obcházel nedaleké parkoviště a pokusil se vyhnat i hlavní organizátorku PWC Reunion. Když neuspěl, neváhal na ni poslat policii. Odile s rodinou byla tedy následně nucena přespat v kempu a za jednu noc zaplatit 70 franků.

 Fiesch

 Registrace


 Fiesch

 Ledovec

    Abych jen nekritizovala, musím vyzvednout nový systém odhlašování pilotů pomocí SMS, který by měl zvýšit bezpečnost. Nyní se závodníci nemusí odepisovat osobně, ale stačí poslat zprávu. Stejně tak to funguje i naopak. Ráno nás tedy probudilo zvonění Františkova nového mobilního telefonu, kde stálo: "No task for today." Ovšem ani předpověd počasí na další dny není přívětivá. Je 10 hodin, venkovní teplota dosahuje asi 10°C a začíná briefing. Beznadějný obraz už jen dokreslují kapky deště dopadající na krabice s jižním ovocem z Reunionu. Nezbývá nám tedy, než se těšit na večerní párty a doufat v lepší zítřky!

    Ostatní návštěvníky deštivé počasí neodradilo a vydávají se lanovkou nad městečko do jednoho z nejproslulejších a nejvyhledávanějších turistických středisek. Druhá polovina českých závodníku pátrá po volném apartmánu. Veselá nálada nás ale neopouští, nejen díky Helenčině sbírce dětského večerníčku "A je to!".


pokračování článku

 Návrat na domovskou stránku