Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


   1  2  3  4  5  6 
 

Čtvrtek 10.8.2006
    Dnešní ráno vypadá velice podobně jako to včerejší. Organizátoři se snaží vše urychlit, i když jak se později ukáže, zcela zbytečně.

    Musím se vrátit ke včerejší disciplíně a doplnit, že také Luděk Procházka byl se svým prvním taskem na PWC naprosto spokojen. Letěl si svou cestou daleko od skal a disciplína se mu v podstatě líbila.

    Karin Appenzeller se českou výpravu snaží přesvědčit, že Fiesch bývá silná, ale nikdy ne tak silná jako včera. Takže i Švýcaři jsou, zdá se, normální. Termika byla opravdu záhadná a kolaps potkával kohokoliv kdekoliv.

    Je 10:23 a situace je taková, že pokud se mraky nezvednou do 12 hodin, task se nejspíš nepoletí. Ve 14 hodin má dorazit fronta se silným větrem, prozradila dále Karin. Se zajímavým příběhem přišel i Olivier Russell, vítěz světového poháru. Včera se pohupoval na barové židličce, ta se spolu s ním převrhla, nestačil se chytit a skončilo to pořádným monoklem. Vysedávání v baru může být někdy nebezpečnější než létání.

    Mraky se zvedly téměř minutu před dvanáctou a byl vypsán task přes 6 otočných bodů v délce 53,9km typu Race. Start byl poměrně divoký. Polovina české výpravy čekala dole v městečku v momentu, kdy byl task již vypsán. Body do GPS si zapisovali v lanovce a tak tak stihli startovní okno. Bez zapsaných bodů se na trať vydal pouze Slovinec Gasper Prevc, který ve vzduchu halekal na ostatní piloty a snažil se zjistit, jaká je trasa.

    "Na prvním kopci to chodilo všude a po přeskoku na druhý kopec to nechodilo nikde," řekl po přistání David Ohlídal. Ten byl spolu s dalšími piloty v první skupině, která se po cestě na třetí otočňák rozdělila na dvě poloviny. První polovina se díky malé výšce rozhodla vrátit a sedla v cíli s 18km. Ta druhá to riskla a také brzy posedala na zem s 20km. Zmíněný otočný bod se podařilo dosáhnout jenom čtyřem opozdilcům, kteří nakonec přiletěli do cíle těsně před deadline (zastavení tasku).

 Start

 Tomáš Brauner

 Za letu


 Maurerovy akrobatické kreace

 Po startu

 Martin Pacejka

    Na 47. kilometr dolétl vítěz dnešní disciplíny Christian Tamegger, druhá skončila Marina Olexina, třetí Martin Pacejka a čtvrtá Klaudia Bulgakow. Protože ale pouze tito čtyři piloti přelétli minimální vzdálenost 30km, nemůže být dnešní bodové hodnocení započteno do celkového pořadí PWC. Navíc vzhledem k předpovědi je dost možné, že se tohle pořadí udrží až do konce závodu.

    Ráda bych rozjela novinku - Rozhovor s pilotem alias "Tánino okénko". Dnešním hostem je nováček na PWC Luděk Procházka (Pampalini), který létá přibližně 7 let.

Kluzák: Mercury S
Vzletová hmotnost: 104 kg

Jak se ti líbí Fiesch?
- Moc hezký, až na to počasí.

Jaké máš cíle na tomto závodě?
- Podívat se na velké hory a jak to zde chodí, i když to tu zatím moc nechodí.

Plány na příští rok?
- Mám v plánu objet svěťáky v Evropě, všechny české závody, ovšem jestli bude čas a peníze. A pokud bude ještě čas a peníze, tak i některá evropská mistrovství.

Jsi spokojený s padákem?
- Jsem spokojený s padákem. Kdybych nebyl, létám na jiném.

Kde létáš raději, v horách nebo v rovinách?
- Lépe se mi letí ve slabších podmínkách. Hory moc neovládám, proto jsem tu, abych se něco přiučil.

Proč myslíš, že Češi v poslední době tak prorazili?
- Začali to Brauner s Orlíkem, zlepšovali se a další Češi je následovali. Češi jsou prostě šikovní.

Chtěl bys něco na svém létání změnit?
- Ano, létat líp, dál, výš a pokud možno v horách!


pokračování článku

 Návrat na domovskou stránku