Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


   1  2  3  4  5  6 
 

Pondělí 7.8.2006
    Po probuzení nikdo z pilotů nedostal žádnou SMS od organizátorů, což i přes zataženou oblohu a sem tam probleskující sluníčko naznačovalo, že se možná poletí. V momentu, kdy jsme nastupovali na lanovku, se ale i modrá okna úplně zatáhla. Achim Joss prohlašuje, že zažívá dejá-vu.

    Briefing je naplánován na 11. hodinu v mezistanici Kühboden v nadmořské výšce 2212 metrů pod vrcholem Eggishorn ve 2927m n.m. Jelikož je startovačka zcela zakrytá v mraku, vydáváme se napřed do restaurace na pravou horkou švýcarskou čokoládu. Z jinak krásného výhledu lze spatřit pouze první sloup lanovky. Po cestě nahoru započala debata o možném přistání a lanech pnoucích se nebezpečně blízko u cíle. Podlétání je samozřejmě nekompromisně zakázáno!


 Kráva Milka

 Reunion párty


 Helmut Eichholzer

 Přistání

    Část české výpravy, která se účastnila italského mistrovství, zasněně vzpomíná na horké dny, kdy i ve vzduchu stačilo tričko a šprcka a sahá do batohu pro kulichy. Dokonce i otrlé krávy Milky se musely přiobléci (viz foto). Smůla v podobě zraněných pilotů postihla nejen ČR, ale i Francouze George Blondooa a Frankyho Brauna. Greg nedopatřením strčil ruku do roztočené vrtule paramotoru a se speciální ortézou a přeraženou rukou se po deseti dnech od zranění s klidem přihlásil do závodu.

    Task byl pro dnešek nakonec přece vypsán, ale kvůli velkému tlakovému rozdílu mezi severní a jižní stranou Alp byl záhy také zrušen. "Až by se nad startem objevilo modré okno, bylo by to příliš nebezpečné," hodnotí situaci David Ohlídal. Volné létání využila větší skupina pilotů. Kolem 14. hodiny se obloha částečně protrhala a záhy se zvedl i silný vítr. Zdejší termika funguje opravdu rychle.

 České apartmá


pokračování článku

 Návrat na domovskou stránku