Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


   1  2  3  4  5  6 
 

Úterý 8.8.2006
    Je ráno, 9 hodin a 10 minut a piloti dostávají hromadnou SMS s textem "Weatherbriefing v 9:00 hod v HQ a v 11 hod je Taskbriefing na startu". Včerejší předpověď deštivého dne organizátorům nevyšla a na téměř vyčištěné obloze jsou vidět známky silného větru. Také dva zaparkované tandemy, který jsme zahlédli z lanovky, nevěští nic dobrého. Naneštěstí fouká ze špatné strany.

    Nad startem předvádí své umění Christian Maurer spolu s Helmutem "Heli" Eichholzerem. Na první pohled to vypadá, že chtějí vystrašit soupeře. I přes jejich šikovnost se jim přistát nepovedlo.

    Na briefingu organizátoři zveřejňují destinace Světového poháru na rok 2007. Jisté jsou: Japonsko - Tamba (7.-14. dubna), Španělsko - Ager (2.-9. června), Itálie - Cornizzolo (14.-21. července) a Argentina - Loma Lisa (13.-20. října).

 Ráno ve Fiesch

 Pohled z Kuhboden

 Helmut Eichholzer


 Christian Maurer

 Bez komentáře

 Už nám to leze na mozek


    Zatím se ještě rozhoduje mezi Bulharskem - Montagne (srpen) a Tureckem - Kayseri (září).

    Task je nakonec zrušen ještě před tím, než je vůbec vypsán. Důvodem jsou turbulence a silná údolka. Všem je doporučeno neletět!! Karel Vrbenský situaci hodnotí: "Z toho létání tady mě už pěkně bolí nohy!" Z lanovky na start musí každý pilot i s batohem dojít po svých přibližně půl kilometru. Do vzduchu se vrhají pouze mladí nadějní Švýcaři a bratři Valiči ze Slovinska.

    Nádherné slunečné odpoledne většina z české výpravy využívá k vysokohorské turistice. Pohled na vodopády, skalnaté vrcholky a ledovce obdivují zástupy návštěvníků. Myslím, že i zarytý nepřítel pěších výletů neodolá a vydá se alespoň na krátkou procházku.


pokračování článku

 Návrat na domovskou stránku