Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


   1  2  3  4  5  6 
 

 Ledovec

Středa 9.8.2006
    Včerejší večer nám zpříjemňoval slovenský brat Peter Vrabec, když se snažil simultánně překládat český film do angličtiny. Adie spolu se švýcarskou organizátorkou děj sice nepochopili, ale všichni se náramně bavili. Například "hrací muž = playboy". Před večeří se pak snažil prodat jednu ze svých zbraní, aby našetřil na PWC La Reunion. Na otázku, na co máš tu zbraň, neváhal odpovědět: "Len na doma!"

    Nízká oblačnost se brzy po ránu začala zvedat a všichni se s velkými nadějemi vydávají na start. Předpověď na další dny totiž není příliš optimistická. Pravděpodobnost letu se den ode dne zmenšuje.

    Briefing se z 11:15 posouvá na 12. hodinu. Po poledni je vypsána disciplína typu Race přes 6 otočných bodů v délce 82.5km se startem ve 13:40. Piloti si zapisují do svých GPS tři nové body a další přistávačku.

    Disciplína je nakonec zrušena díky silnému větru na druhém otočném bodu. V údolní foukalo asi 50km/h, takže většina pilotů přistávala v couvání rychlostí 25km/h.

 Briefing

 Nervozita před startem

 Start


 Karel Vrbenský

 Přistání

 Problémové přistání

    Z celkového počtu 130 pilotů se dnešní disciplína líbila pouze Maurerovi a českému nováčkovi Michalovi Šneibergovi! V průběhu závodu všichni využívali své akrobatické schopnosti na 150%. Někteří okamžitě po startu vyhodnotili, že bude jistější co nejdříve dosednout na pevnou zem.

    Karel Vrbenský po přistání hodnotí: "Takhle jsem se opravdu ještě nikdy nebál!" David Ohlídal byl tak znechucen, že se na přistání jednoduše vyblinkal. Nejmenovaný pilot: "Ten stoupák před tím ledovcem jsem vůbec nepochopil, iá-iá." František vše uzavírá: "Zlatý digi, zlatý adidi, zlatý roviny, ty vole škoda hára!" Každý si dnes prostě zažil svůj příběh.

    Nakonec se ale většina české výpravy shodla, že jestli Švýcaři v takovýchto podmínkách běžně létají, tak nebudou normální! Kombinace třech údolních větrů si vyžádala několik záložek a Ewa Wisnierska musela být dokonce převezena vrtulníkem odněkud z hor rovnou do nemocnice. Podle posledních zpráv má sice několik kostí polámaných, ale páteř naštěstí v pořádku.

 Ve vzduchu


pokračování článku

 Návrat na domovskou stránku