Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do rubriky.
 1  2  3  4  5  6  7 
 

PWC 2008 - Bulharsko

David Ohlídal a spol.
Neděle 3.8.2008
    Tak jsme po předchozím Španělsku tady, ve známém bulharském Sopotu. Místě tak známém, že se tady dostanete vlakem, busem a dokonce i stopem. No, cesta nám opravdu dala zabrat, sotva jsme stihli naloudovat GPS a už sedíme na "židličkové lanovce" hore na kopec. Sice se třikrát zasekl motor, ale nakonec jsme se sešli na startu všichni.

    Že by se konečně někdo nahoře probral a dopřál nám během závodů krásné letové počásko? Tlaková výše sedí nad Černým mořem, to vypadá fakt dobře! Ale abychom to nezakřikli. Od čtvrtka se tady létá a vypadá to, že bude celý týden gut.

    Ale teď k dnešnímu tasku. Hlavní proudění SV, což je asi ta nej předpověď, jakou si můžete představit. Skvělá dohlednost, mraky ve 2500m a termika na každém rohu. Snad jen s menší chybičkou a to, že je start situovaný na jih. A tak si každý pořádně před startem masíruje bicáky a rozcvičuje břicho. Dneska to bude bigboš.

 Na startu

 Šnajby


 Nicky Moss

 V cíli

    Po vypsání 71 km kola jsou všichni během chvilky ve vzduchu a ve dvě začínáme. První rameno vedlo podél hřebene. Na startovní kružnici se udělal mufin, a tak se skupina rozdělila na praváky (letící předem) a leváky (ti to brali horama). Poté se pokračovalo rovinami, kde to už byla pohoda. Karty se rozdaly hned po prvním otočňáku, kdy se pole rozdělilo na 4 skupinky. Občas se někdo plazil po zemi, ale v podstatě se všichni dostali do pásky. Rekordmanem ze zvedání se z malých výšek se stal opět Vrabčák, který se zvedl z kozího prdu nad cigánským gétem. Smolíka si vybrala Hanče, které nepomohlo ani celé stádečko. Nejlépe dopadl Mekáč, pak mladí i staří Axisáci a jeden Skáják v cíli. Tedy nejlépe z našich Tomík (8), Oslík (25) a Šnajby (32). Celkově v dnešní disciplíně zvítězili Anders Baerheim a Orlin Dimov, oba se stejným časem.

    Tož co dodat? Slunko peče, kumuly se dělají ještě v sedm, Zagorka a Kamenica uhasí žízeň a břicha si nacpem v supr hospodě Čičovci výbornýma salátkama a masíčkem. No a spát máme taky kde, letošní organizátor Shambhala nám vybavil hotýlek u cesty, kde jsou opět všeci na hromadě jak na pionýrském táboře. Tak dem spat, ať máme silu na zajtra.

 Na trase


pokračování článku

 Návrat na domovskou stránku