Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do rubriky.
 English version


Paragliding Cup Straník 2007

Standa Hlavinka
 

Pátek 27.4.2007
    "Tak ty ses letos rozhodl nejezdit po reportážích, ale vždycky tam místo sebe někoho poslat!" hlásil mi včera do telefonu jeden bodrý strýc z Rožnova pod Radhoštěm a skutečně nezbývá, než připustit, že "z vonku to tak naozaj vyzerá". A jak to tak vypadá, bohužel na tom nic nezmění ani letošní ročník již tradičního závodu na Straníku, který měl začít už pozítří. Nezačne. Takže se můžu za pomoci dobrého vína občas věnovat léčení kamarádova vyvrtlého tenisového kotníku a nebo se třeba i zajet o volném víkendu poveselit na nějakou pěknou svatbu v okolí. Fotograf bývá vždycky vítaný.


    Oproti loňskému roku se letos Slovákům nepodařilo vyjednat výjimku z TMA žilinského letiště, což znamená pro všechny závodníky výškový strop 1600 metrů nadmořských v okruhu pěti kilometrů kolem startoviště. V takových podmínkách se opravdu nedá regulérně závodit, navíc by část pilotů zřejmě prozíravě použila takové přístroje GPS, jejichž záznam trasy neobsahuje nadmořskou výšku.

    Po nepřetržité šňůře každoročních reportáží ze Straníku nastane tedy letos výpadek a zpravodajství bohužel nebude. Tož promiň, strýcu!

 Brzy ráno na vrcholu Straníku


 Návrat na domovskou stránku