Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do rubriky.
 1  2  3  4  5  6  7 
 

 English versionParagliding Cup Straník 2006

Standa Hlavinka
standa@skyfly.cz Na vrcholu Straníku fouká silný severovýchod

    Meteorologové se tentokrát nemýlili. Na Straníku nesněží ani nemrzne, jako tomu bylo v prvních dnech tohoto závodu v loňském roce, zato fouká silný severovýchodní vítr. Snad jediný směr větru, při kterém se na Straníku nedá létat. Smůla. Z dnešních tréninkových letů evidentně nebude nic a podle toho to taky krátce před polednem na Straníku vypadá. Pusto a prázdno.

    Hodně dlouho jsem tu nebyl a očima hledám v okolí alespoň nějaké výrazné změny. Po zimních přívalech sněhu se kolem válí spousta polámaných kmenů a větví, které se budou určitě skvěle hodit na večerní táboráky. Silný vítr zvedá žlutý prach z příjezdové cesty a víří jemný bílý popel nad vychladlým ohništěm u mých nohou. Něco mi tu chybí. "Pán si přál platit, zvlášť nebo dohromady...?"

 Na Straníku u ohniště

 Kostel ve vesničce Zástranie pod Straníkem

Neděle 7.5.2006
    "Vždyť proto si přivezu polobotky a bílou košili," tvrdil už v pátek odpoledne Martin "Manci" Vávra, ale na nedělní mši ho brzy ráno v kostele pod Straníkem opět hledám marně. Zase se nemodlí. Možná právě proto fouká už od rána úplně stejně jako včera a navíc se obávám, že ho Pán Bůh při nejbližším dešti zase potrestá vyplaveným stanem.

 Bez komentáře

 U stánku na parkovišti

    "Díky Bohu, že letos nesněží," poznamenává kdosi ze 42 zaregistrovaných pilotů a vzhledem k silnému východnímu větru je dnešní disciplína už v 11 hodin zrušena. Zítra ráno v 9:30 bude opět na tomto místě rozhodnuto, jestli se pondělní disciplína nakonec nepoletí z Martinských holí, kde ještě stále leží v nadmořské výšce 1500 metrů rozsáhlá sněhová pole a teplota stoupá nad nulu jen velice málo.


pokračování článku

 Návrat na domovskou stránku