Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


   1  2  3  4  5  6 
 

Středa 14.6.2006
    "Co myslíš, že to je?" snaží se jeden z pilotů na čerstvou bagetu z místní pekárny neúspěšně rozetřít jakousi právě zakoupenou a podivně vyhlížející hmotu. Podle odporem zkřiveného obličeje je navíc jasné, že už předem ochutnal. Není to ale italské máslo, jak by se jeden snad mohl domnívat, nýbrž italské kvasnice, které svým balením naše máslo velice připomínají. Je docela možné, že dnes bude na startu jeden pilot chybět.

    Vlhkosti ve vzduchu oproti včerejšku výrazně přibylo a v obavách z odpoledních bouřek začínají organizátoři viditelně spěchat. Po ranních protestech Nikolaje Šorochova proti účasti bratrů Valičových, kteří přijeli ze Slovinska až po zahájení závodu, je vše rychle vysvětleno a už krátce po deváté odjíždí první skupina nahoru na start.

    Vyhlášená disciplína dnes měří 84 kilometrů a poletí se opět cik-cak po okolí přes pět otočných bodů, umístěných tentokrát více do rovin. Cílová páska bude připravena na obvyklé přistávačce u kempu a časový limit povinnosti přistát je pro jistotu zkrácen na 18. hodinu.

    Startovní okno je ve 12:30 otevřeno kupodivu rogalistou, za kterým se hned vrhají první závodníci. Ostatní se se starty podivně loudají, prý málo fouká. Ale zlí jazykové tvrdí, že to bude nejspíš tím, že snědá děvčata z Venezuely jsou dnes v plavkách.

 Ve vesničce brzy ráno

 Na startovišti

 Milan Masařík a spol. s r.o.

 Na briefingu


 Bez komentáře

 Na startu

 Nad startem

 Bez komentáře

    Zachycení je dnes obtížnější, navíc silná inverze spolu s mlžným oparem tlumí termiku a vyklesání do malých výšek znamená téměř jisté přistání. Západní vítr proti včerejšku mírně zesílil a sedmičková klesání dnes nejsou nijak výjimečná.

    "Ale jo, celkem dobrý, šel jsem lesem," komentuje svoji dlouhou procházku horkým červnovým odpolednem po nedobrovolném sednutí na svazích hor jeden z pilotů. Už v první polovině trasy je nuceno přistát celkem 40 závodníků a k poslednímu otočnému bodu se jich dnes dostává rovných sedmdesát.

    V 16:18 prolétává nad cílovou páskou s větrem v zádech vysokou rychlostí vedoucí skupina závodníků, v níž nejvíce bodů nakonec bere Tomáš Brauner a stává se tak časem 2 hodiny a 33 minut vítězem dnešní disciplíny. Druhý v pořadí je Martin Orlík a těsně za ním Karel Vrbenský. Celkem 62 pilotů se dnes dostává úspěšně až do cíle, plus další dva, kteří sedají na louce těsně před kempem, protože na přelétnutí nízké budovy a zaparkovaných aut už zkrátka nemají dostatečnou výšku.

    V celkovém pořadí závodu je po dnešku stále v čele Martin Orlík, druhou příčku si drží německý závodník Robert Bernat a na třetí pozici se posunul ze včerejší páté Polák Rafal Luckos.


pokračování článku

 Návrat na domovskou stránku