Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


   1  2  3  4  5  6  7  8 
 

Čtvrtek 23.3.2006
    V přetrvávajících vedrech se už ani motýlům létat nechce a někteří nejmenovaní piloti jsou dokonce tak zpitomělí, že svoje nevalné umístění považují za velký úspěch. Zatažená obloha a téměř žádná termika nedávají dnes žádnou šanci na ulétnutí slušné disciplíny, ale po dlouhém čekání je nakonec ve 12:35 přece jen otevřeno startovní okno do 54km dlouhé disciplíny se dvěma otočnými body.

    Podle očekávání je dnes jenom udržení ve vzduchu velice obtížné a už na prvních deseti kilometrech trasy postupně přistává 60 pilotů. Teprve později odpoledne se začínají podmínky mírně zlepšovat, i tak ale cíl dnešní disciplíny zůstává beznadějně prázdný.


 Čekání na termiku

 Čekání na počasí


 Čekání na zážitky

 Po briefingu

    Až na 48. kilometr se dnes dostává Švýcar Andy Aebi a stává se tak stejně jako včera vítězem dnešní disciplíny, o 200 metrů za ním přistává druhý Švýcar Christian Maurer a o dalších 300 metrů zpět Brazilec Glayson de Castro. V ženské kategorii dnes dolétla nejdál až na 46. kilometr Japonka Keiko Hiraki, o 10 kilometrů zpátky zůstala Ewa Wisnierska a o další 4 kilometry zpět přistála další Japonka Noriko Mizunuma.

    V celkovém pořadí tak došlo k velkým změnám. Na první pozici se dostal loňský vítěz Christian Maurer, na druhou se posunul Tomáš Brauner, aby svoji včerejší třetí příčku uvolnil dnes Martinovi Orlíkovi. A to se do první desítky dostali z Čechů ještě Radek Večeřa a Petr Kuhn.


pokračování článku

 Návrat na domovskou stránku