Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


   1  2  3  4  5  6  7  8 
 

Pátek 24.3.2006
    Po bídném včerejšku se předposlední den prvního závodu letošního seriálu Světového poháru konečně ukazuje jako výrazně soutěžní. Dvouhodinové startovní okno je otevřeno už v 11:30 a disciplína se třemi otočnými body dnes měří celkem 55.2km.

    Silná brazilská termika už v poledne ukazuje, co dokáže a většina pilotů má na malém startovišti Uba veliké potíže se startem. Peter Vrabec dokonce předvádí kuriózní stoupání přímo nad startoviště zády ke směru letu.

    Termika v průběhu dne zesiluje a ještě v 15 hodin chodí stoupáky o rychlosti 5m/s do výšek přes 2000 metrů. Pouze tři piloti, kupodivu dva z nich jsou domácí Brazilci, dnes přistávají před minimální vzdáleností 30km a víc než polovina závodního pole se úspěšné dostává až na poslední, těžký úsek trasy, který vede proti větru. Zdaleka ne všem se daří protlačit proti větru až do cíle.

 Silná termika na startu

 Silná termika na startu


 Silná termika na startu

 Peter Vrabec a jeho start na couváka

    Z celkové počtu 34 pilotů v cíli má nakonec nejlepší čas 2 hodiny 37 minut Belgičan Paul Schmit a stává se vítězem dnešní disciplíny. Necelé 3 minuty po něm přistává v cíli Švýcar Christian Maurer a o další 3 minuty později další Švýcar Mathias Roten. Jedinou ženou v cíli a tím pádem i dnešní vítězkou v ženské kategorii je Švýcarka Anja Kroll, čtyři kilometry chyběly do cílové pásky druhé Švýcarce Eliane Ueltschi a necelé 3 kilometry za ní přistála dnes třetí Martina Pospíšilová.

    V celkovém pořadí se tak na prvních třech pozicích nic nemění, pouze náskok vedoucího Christiana Maurera před druhým Tomášem Braunerem a třetím Martinem Orlíkem je po dnešku o něco vyšší. A protože je dnešní večer poslední před zítřejším ukončením závodu a večerním vyhlášením výsledků, hrnou se po setmění všichni piloti na pořádanou diskotéku. Je docela možné, že někteří z nich tajně doufají, že zítra bude pršet.


pokračování článku

 Návrat na domovskou stránku