Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


   1  2  3  4  5  6  7 
 

 Na startu

Čtvrtek 2.10.2008
    To, že je ráno zadekováno, ještě neznamená, že se nedá letět. I příjezd na start není moc přesvědčivý, mraky se válí na startu, dokonce i pod startem, vypadá to, že nás mlha nadobro pohltí. My nezahálíme a skrze online kameru zdravíme všechny doma.

    Sluníčko má tady takovou sílu, že na sebe nenechalo čekat a na chvilku rozpustilo deku. Task committee neváhá a vypisuje okolo 14. hodiny 45 km task cik-cak cik-cak po dolině s šesti elaps time časy odletu. Šanci na uletění platného kola nedává nikdo a po otevření startu se do vzduchu taky nikdo moc nehrne. Stoupáky se dostavily v okolí skal. První okno odletu využívá Renča s Hančou, my razíme s druhým časem startu, tedy o 5 minut později.

    První otočňák byl napříč dolinou na druhou startovačku, kde se to pomalu začíná rozsvěcovat. Téměř z podlahy se zvedá pár jednotlivců a přidává se k nim druhá skupina.


 Roberta

 Ve vzduchu


 Na trase

 V cíli

    Nakonec se závodní pole rozdělilo do dvou obrovských chumlů, vedoucím na čele letícím Urbanem Valičem. Postupným svahováním a přizvedáváním v okolí kopců dáváme i 3. otočňák, antény vedle Castela a vracíme se zachraňovat na hřebínek. V těchto slabých podmínkách jsou velcí pomocníci ptáci Urubu, kteří mají horší klouzák než my. Prý když už je to zvedá, tak padačkáře taky.

    Pomalu se blížíme k dalším otočňákům, ke konci zrychlujeme, skoro sprintujeme a pod totálně zataženou oblohou to stříháme napříč údolím ke kopci a závěrečný dokluz do pásky.

    Český team letěl pěkně pohromadě až na Tomíka, který frnknul s první skupinou, Lůďánka, který vyhnil cestou a Renču, která nedala dokluz a skončila 3 km před lajnou. Spousta pilotů v cíli a mnozí si konečně prohlédli po 5. kole cílovou pásku. Jsme zvědaví na výsledky dnešní disciplíny, individuální časy odletu asi hodně zamíchají pořadím.

 Bez komentáře


pokračování článku

 Návrat na domovskou stránku