Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do rubriky.
 1  2  3  4  5 
 

 Akustický variometr BirdSense Beep

 Akustický variometr BirdSense Beep

Česká liga 2006 - Beskydy

Standa Hlavinka

 Akustický variometr BirdSense Beep

 Akustický variometr BirdSense Beep

Pondělí 29.5.2006
    Oproti všem pesimistickým předpovědím meteorologů je už od rána obloha na beskydskými horami nádherně modrá, vzduch po přechodu fronty průzračně čistý a teplota dosahuje pouhých 8°C. Stejně jako v loňském roce je i letos centrem závodu areál hotelu Horizont v Kunčicích pod Ondřejníkem, tentokrát ovšem vylepšený o Wi-Fi připojení k internetu.

    "Já nejsem sportovně talentovaná a proto se věnuju paraglidingu," prozrazuje mi na sebe krátce před prvním briefingem děvče, které si nepřeje být jmenováno a protože se od západu rychle nasouvá vysoká cirovitá oblačnost, je vzápětí zaveleno k přesunu na startoviště Skalka přímo nad hotelem v nadmořské výšce 960 metrů.

    I když se obloha začíná rychle zatahovat a západní vítr sílí, je krátce po poledni vyhlášena na briefingu 33.4km dlouhá disciplína s prvním otočným bodem v předpolí (kostel v Kunčicích), ke kterému se musí dopředu proti větru, druhým otočným bodem je hospůdka Harenda pod Prašivou a cílová páska bude umístěna na přistávačce v Oldřichovicích pod Javorovým. Hodinové startovní okno se otevírá ve 12:45 a už po patnácti minutách startuje jako první Michal Šneiberg, následovaný Luďkem Procházkou.

 Před hlavním stanem

 Je zima a fučí jak sviňa

 Startuje Václav Konečný

 Luděk Procházka ve vzduchu


 Před startem

 Bez komentáře

 Turbulence v průseku

 Proti větru k prvnímu otočnému bodu

    Zachycení na svahu je v dnešním silném větru úplně zadarmo a zatímco se oba první borci po chvíli začínají probíjet proti větru nad první otočný bod, startují postupně za nimi zhruba dvě desítky ostatních.

    Základny oblačnosti se ale v dnešním vlhkém vzduchu tvoří poměrně nízko a nad necelé 3 kilometry vzdálený první otočný bod se proti silnému větru úspěšně dostává pouze 8 pilotů. Navíc se obloha začíná stále rychleji zatahovat, takže jedině časně startující dvojice Michal Šneiberg a Luděk Procházka nakonec míří na posledním rameni trasy po úspěšném přeskoku Prašivé k cíli pod Javorovým. Oba ale končí na 29. kilometru tři kilometry před cílem a společně se tak stávají vítězy dnešní disciplíny.

    Těsně před druhý otočný bod na 22. kilometr trasy přilétá ještě Milan Masařík a Lukáš Klím, zatímco Michal Šotek končí necelé 2 kilometry za nimi. Přes minimální bodovanou vzdálenost se ještě dostává Aleš Říhák a zbytek závodního pole už bere pouze minimálních 80 bodů a nebo nulu.

    Předpověď počasí na zítřejší den vypadá velmi špatně a meteorologové varují před vydatnými dešti a zvedáním hladin řek, o sněžení na horách pozítří ani nemluvě.


pokračování článku

 Návrat na domovskou stránku