Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do rubriky.
 1  2  3 
 
Česká liga II. – Krkonoše I.

Filip Bušo


Česká liga II. – Krkonoše I.


Je sobota 14. 5. večer a přijíždíme do kempu Slunečná v Čisté v Krkonoších, kde je centrum závodu České ligy. Ještě večer se dozvídáme, že závod se posouvá na pondělí a tak celou neděli prozevlujem.

Pondělí 16.5.

Ráno se na hlavním briefingu sejde 12 závodníků a hned vyrážíme na Kozákov s vidinou prvního závodního dne. Po příjezdu zjišťujeme, že fouká solidních 7 – 10 m/s a vypisuje se trať do Broumova. Po odstartování pár odvážlivců, je jasně vidět, že vyzvedat se do potřebné výšky je skoro nemožné. Přesto se Láďa Fejfar vyzvedá, ale končí kousek za kopcem a kolo se ruší. Večer se pak zrušené kolo řádně zapíjí.

Úterý 17.5.

Probuzení do zadekovaného rána napovídá průběhu dnešního dne a předpovědi nás jen ujistí, že dnešní task se nepoletí. Proto se závodní pole rozděluje na dvě skupinky, kdy jedna se věnuje zevlingu a ta druhá odjíždí na exkurzi do Svijanského pivovaru. Večer pak probíhá důkladný briefing zítřejšího počasí, který slibuje nádherné počasí a vypsání dlouhého tasku.

Středa 18.5.

A je to tu. Dnes se letí. Po snad nekonečném ranním briefingu se nakonec odjíždí na Kozákov. Vypisuje se speed run dlouhý 60 kilometrů do Adršpašských skal. Zachytí se pouze dva piloti a vyráží na trať. Zbytek startovního pole je opět vyvezen na restart. Kvůli pozdnímu otevření startovního okna do cíle doletí jediný Standa Klikar, zbytek závodníků přistává na trati kolem prvního a jediného otočného bodu, který je v kempu Slunečná. Po svezení posledních závodníků z trati, následují dlouhé debaty o průběhu závodu. Večer nechybí posezení u ohně a opečení špekáčků.

Čtvrtek 19.5.

Po otevření stanu zjišťujeme, že je nádherné počasí, které slibuje luxusní kolo. Probíhá krátký briefing a vyrážíme na Černou horu. Task komise vypisuje trať dlouhou 80 kilometrů přes čtyři otočné body. Kumuly začínají krásně naskakovat, tak můžeme letět. Celé pole závodníků se hned po startu zachycuje a míří k prvnímu otočnému bodu. Trasa nás vede až skoro ke Kozákovu. Do cíle doletí opět nejrychleji Standa a za ním ještě dalších šest závodníků. Večer probíhá náležitá oslava a rozbor letů, ze kterých nás vyruší bouřky.
pokračování článku

 Návrat na domovskou stránku