Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do rubriky.
 Gradient

 Matěj - škola výuky závěsného létání
Vyhlášení vítězů soutěže
Moravský demižón 2008


V Novém Jičíně 6. prosince

Standa Hlavinka & Václav Kubičný


 MAC Para Technology

 Aviatik
 Kondoři (foto Standa Hlavinka)

    "Letos to bude jenom taková komornější akce v užším kruhu, bo Čehúni dnes vyhlašujú výsledky České ligy," prorokují někteří nejmenovaní už kolem 17. hodiny odpolední, aniž by v té chvíli tušili, jak hluboce se mýlí. Už o dvě hodiny později se nedostává židlí a nevadí to jen proto, že se část osazenstva stejně většinu času zmítá na tanečním parketu za doprovodu kapely Kondoři.

    "Byl jsem v nemocnici a pustili mě až na revers!" omlouvá v 18:40 svoje zpoždění Karel Vrbenský, konferenciér a entertainer, na kterého jistě stojí za to počkat. Bez něj by to ani podesáté prostě nebylo ono.

    I v tomto jubilejním desátém ročníku soutěže financovala výrobu skleněných demižonů pro paraglidisty firma Gradient z Prahy a o jejich naplnění bílými odrůdami Veltlínské zelené a Ryzlik vlašský se postarala firma MAC Para Technology z Rožnova pod Radhoštěm. Financování rogalistických demižónů včetně 35 litrů Vavřineckého si stejně jako vloni vzala na starost firma Aviatik z Prahy, letecká škola Matěj ze Vsetína a redakce serveru SkyFly.cz. Takže stejně jako v loňském roce čítaly ceny pro vítěze celkem devět demižonů s celkovým množstvím 105 litrů moravského vína.

    První Moravský demižón v kategorii Hanggliding přebírá letos za plochý trojúhelník o hodnotě 182 bodů Stanislav Pecha z Ratíškovic a je to v pořadí už čtvrtý demižón do jeho sbírky trofejí. První Moravský demižón v kategorii Paragliding - Muži letos získává za volný let na vzdálenost 276 km Vítězslav Fedra z Oponešic a stejně velký demižón v kategorii Paragliding - Ženy si letos přebírá za přelet na vzdálenost 234 kilometrů Jana Krátká z Luk nad Jihlavou.

 Těm mladým Jílkovým to fakt sluší (foto Standa Hlavinka)

 Bez komentáře (foto Václav Kubičný)

 Bez komentáře (foto Václav Kubičný)

 Převlečená Renáta Kuhnová s kamarádkou Milenou (foto Standa Hlavinka)

 Bez komentáře (foto Václav Kubičný)

 Bez komentáře (foto Václav Kubičný)

    Druhý Moravský demižón v kategorii Paragliding - Muži dostává za FAI trojúhelník o hodnotě 262 bodů Rostislav Kašík z Uherského Hradiště, zatímco v kategorii Paragliding - Ženy za volný let na vzdálenost 76.5 km Renáta Kuhnová z Ostravy. Stejný Moravský demižón v kategorii Hanggliding získal za FAI trojúhelník o hodnotě 182 bodů Miroslav Běčák z Frýdku-Místku.

    Třetí Moravský demižón v kategorii Paragliding - Muži si odnáší za FAI trojúhelník o hodnotě 211 bodů Leoš Nosek z Brna a v kategorii Paragliding - Ženy za FAI trojúhelník o hodnotě 65.5 bodu Jitka Lavičková z Prahy. V kategorii Hanggliding přebírá letos třetí Moravský demižón za volný let na vzdálenost 50 km Vladimír Štěrba z Frýdku-Místku.

    "Ten chlapský převlek Renáty Kuhnové na předávání demižónu byl tak perfektní, že v něm vypadala skoro jak Jiří Večerek!" posílají tímto pozdrav Renátě do Španělska její obdivovatelé a o demižón prý nemusí mít starost. Dostane ho po návratu čistý a nepoškozený, pochopitelně ale prázdný. Je to fakt smůla, ale na špunty do demižonů se zase nepodařilo najít sponzora. Navíc špunty letos stúply jak sviňa!

    "Nesnáším, když se na mě někdo dívá střízlivýma očima!" ozývá se z hloučku motajících se osob a marně se rozhlížím, o kom se tady vlastně řeč vede. Nikdo podobný už tady v tuto dobu dávno není. Devět demižonů a 105 litrů vína udělalo svoje a dalo by se v podstatě říct, že odvedlo dobrou práci. A možná dokonce naposledy, kdo ví...

 Na tanečním parketu (foto Standa Hlavinka)
Zajímají vás celkové výsledky soutěže Moravský demižón 2008 ?

 Návrat na domovskou stránku