Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do rubriky.
 Gradient

 Matěj - škola výuky závěsného létání
Vyhlášení vítězů soutěže
Moravský demižón 2007


V Novém Jičíně 1. prosince 2007
 MAC Para Technology

 Aviatik
 Kondoři a Moravský výběr

    "Kde je ten Bukač, kurňa?! Tož néni toť totok jakási sabotáž?" vyptává se každý těsně před 18. hodinou, kdy nastal čas vyhlášení vítězů a kapela Kondoři už je na cestě. Bukač prostě stejně jako vloni nepřijel a obávám se, že bude muset být letos pohnán před disciplinární komisi a možná i veřejně pranýřován.

    Také v tomto devátém ročníku soutěže financovala výrobu skleněných demižonů pro paraglidisty firma Gradient z Prahy a o jejich naplnění bílou odrůdou Veltlínského se postarala firma MAC Para Technology z Rožnova pod Radhoštěm. Financování rogalistických demižónů včetně 35 litrů Modrého Portugalu si stejně jako vloni vzala na starost firma Aviatik z Prahy, letecká škola Matěj ze Vsetína a redakce serveru SkyFly.cz. A protože letos došlo oproti loňskému roku k obsazení všech tří pozic v kategorii Paragliding - Ženy, rozrostl se počet demižonů na devět s celkovým množstvím 105 litrů moravského vína.

    První Moravský demižón v kategorii Hanggliding přebírá letos za FAI trojúhelník o hodnotě 175 bodů Honza Matějovský ze Vsetína a je to v pořadí už čtvrtý demižón do jeho sbírky trofejí. První Moravský demižón v kategorii Paragliding - Muži letos získává za FAI trojúhelník o hodnotě 260 bodů David Šachl z Prahy a stejně velký demižón v kategorii Paragliding - Ženy si letos přebírá za přelet na vzdálenost 92 kilometrů Jana Krátká z Luk nad Jihlavou.

    Druhý Moravský demižón v kategorii Paragliding - Muži dostává za FAI trojúhelník o hodnotě 235 bodů Pavel Kvarda z Brna, zatímco v kategorii Paragliding - Ženy za volný let na vzdálenost 35.6 km Jitka Lavičková z Prahy. Pavel tak letos získal do své sbírky demižonů už třetí kus. Stejný Moravský demižón v kategorii Hanggliding získal za FAI trojúhelník o hodnotě 162.5 bodu Lukáš Klika z Voděrad.

    Třetí Moravský demižón v kategorii Paragliding - Muži si odnáší za volný let na vzdálenost 163.6 km Petr Bílek ze Sezimova Ústí a v kategorii Paragliding - Ženy za volný let na vzdálenost 33 km Katka Pánková z Kladna. V kategorii Hanggliding přebírá letos třetí Moravský demižón za volný let na vzdálenost 50 km Miroslav Běčák z Frýdku-Místku.

 Vypité až do dna

 Braunerovci

 Michal Pavlíček

 Bez komentáře

 Zpěváci

    "Nad alkoholem ještě nikdo nezvítězil, jenom Rusům se podařilo remizovat!" začínají před půlnocí vypadávat moudrosti z alkoholem zmožených hlav a kupodivu nejlepší pojistka proti ztracení klíčů od auta je potopit si je do demižónu. Samozřejmě s bílým Veltlínským, v Modrém Portugalu by se dost špatně hledaly.

    Takže za rok zase na vyhlášení jubilejního, už 10. ročníku soutěže Moravský demižón, na kterém současně oslavíme i rovných 10 let od spuštění SkyFly serveru. A možná bude potřeba zase napsat v pořadí už vlastně třetí článek na téma Jak nám dupou králíci nebo Ze zákulisí SkyFly. Ten čas fakt letí jak sviňa!

 Bez komentáře

Chcete si prohlédnout ještě další fotografie z této akce ?
Zajímají vás celkové výsledky soutěže Moravský demižón 2007 ?

 Návrat na domovskou stránku