Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do rubriky.
 1  2  3  4  5  6  7 
 

Mistrovství ČR 2007 - Itálie

Taťáňa Loníčková Digifly Flyer 2

 Pohled na údolí Pieve d' Alpago

    Známé závodní stanoviště nás na rozdíl od veder loňského roku přivítalo dva dny před začátkem samotného závodu nezvyklým chladem a zasněženými vrcholky hor. Po včerejším vydatném dešti pomalu vysychá blátivý plácek, určený pro camping. Modýlky jsou vybaleny a vypadá to, že dnešní program máme nalajnovaný. Na víkend ale předpovídají letové počasí, tak se můžeme těšit na zdárný start Mistrovství České republiky v oblíbeném italském Pointe d' Alpago nedaleko od města Belluno.

    Včerejší bouřkový den jsme se raději nechali zlákat na opalovací výlet k moři. Vyhnuli jsme se tak průtržím a trošku zrelaxovali před doufejme náročným závodním týdnem. Kdo bude ovšem relaxovat vynuceně je mlaďák Michal Krysta a odrostlejší Manci, kteří přecenili podmínky blížící se bouřky a uhnali si každý jednu zlomeninu. Manciho kličkování nad dráty skončilo zlomenou nohou. Šikovní italští chirurgové mu ji dnes sešroubovali a v neděli už může fandit přímo z kempu. Michal údajně narazil na hranatý vzduch.

 Kemp a přistávačka

    Noc byla opět chladná. Při včerejším posezení šly na dračku veškeré svršky a pivo bylo nutné zaměnit za čajík s rumem. Zdravé jádro se postupně sjíždí a někteří piloti využili dne k tréninku. Já dnes výjimečně sleduji závodníky posledního dne X-Campu zezdola a útrpně se smažím na sluníčku, protože aklimatizační příprava na třetí závod letošního Světového poháru, který začíná už za týden v Cornizzolu, se nesmí podcenit!

    Informace pro piloty, kteří ještě nemají v nutné výbavě notebook - počítač můžete přeskočit a pořiďte si raději kolo, které se stalo hitem letošní paraglidingové sezóny.

 Tandemistka

 Na startu


Sobota 7.7.2007
    První závodní dopoledne vychází přesně podle předpovědi a my se pomalu přesouváme na start. Vývozy musí přepravit četné pole 137 pilotů. Ti, kteří se nestačili nasnídat, si mohou v místní restauraci objednat vynikající míchaná vajíčka za pouhých 6 Eur.

    Na briefingu je vypsána disciplína Race to goal délky 91.4 km přes 5 otočných bodů se vzdušným startem, vzdáleným 20 kilometrů. Martin Orlík trať hodnotí: "Kdo točí, je pomalej a kdo netočí, vyhnije." Po návratu do kempu překvapivě zjišťuji, že dobrá stovka pilotů už přistála! Michal Brauner si bohužel na začátku zapomněl zapnout na svém GPS tracklock a zjistil to až po přistání. Škoda.

 Start


    David Ohlídal vypráví: Pastička nás čekala hned po druhém otočném bodu. Ti nejodvážnější se vydali na stěny, což se jim nevyplatilo. Další skupina, která se šla přizvednout a odskočila do velkého zastínění příliš brzy, se taky se zlou potázala. Jenom pár šťastlivců, slovy dva, se protlačili na sluníčko a zvedli se, za což děkují patrně vyšší moci! Potom se zdálo, že už máme vyhráno, ale nakonec jsme posedali před posledním otočňákem. Až na to přistání to tedy dopadlo dobře. Hlavně díky italskému hasičskému sboru Soptík, který mi pomáhal sundat křídlo z komína.

    Vítězem dnešní disciplíny by se stal Tomáš Brauner, kterému po přistání chyběly zhruba sedm kilometrů od cíle, kdyby ho ovšem o 300 metrů nepřeletěl David Ohlídal.

 Briefing na startovišti


pokračování článku

 Návrat na domovskou stránku