Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


   1  2  3  4  5  6  7  8 
 

Pondělí 9.4.2007
    Již od rána slyšíme kapkání dešťových kapek na plechovou střechu našeho příbytku. Obloha ocelové barvy, četné přeháňky, vypadá to na zewling day. "Konečně si po náročných 12 dnech odpočineme." Zážitky byly pravda hodně intenzivní, a tak chvilka odpočinku a koncentrace neuškodí.

    O děcka, stejně jako o chlapy, je třeba se starat. A tak po zkušenosti v Manille přebírám na sebe tuto roli. "Je libo kávičku do postele?" Nad tím snad nikdo neohrne nos. A hlavně, funguje to!

    V headquarters probíhá meeting komise pilotů a po shlédnutí všech možných předpovědí padá definitivní rozhodnutí organizátorů o zrušení kola. Počasí bylo vhodné pro létání, ale ne pro závodění, jak řekl Tomík. Během poledne se udělala dvouhodinová díra, čili "big blue flek" mezi přeháňkou a bouřkou. Pro uznání kola to byl však velice krátký interval. Jediné, co můžeme pochválit, je, že předpovědi tady mají pěkně vychytané. Klapla na minutu přesně.

    Jako náhradní program připravili zájezd do Tokia, který s díky odmítáme a volíme si svůj vlastní. "Let´s go shopping." To zní lépe z úst Kawačiho, našeho japonského kamaráda, spolubydlícího, řidiče a průvodce zároveň.


    "Hlavně musíme sehnat ty skvělé nasrávačky (Nikka Pokka), které tady nosí každý dělník na stavbě," bylo přáním všech. S radostí objevujeme obchod "Working man", kde je tohle konkrétní, jinak nedostupné zboží k mání. Úspěšně pokračujeme v socializaci Pacoše, stačila malá motivace, jedny staré ušmudlané kalhoty a už je má také na sobě.

    "Což takhle si dát něco na zub? Jinak řečeno, čím si zase zalepíme zuby?" Suši bar? Ne, děkuji, další zážitek bychom asi nepřežili. Přesto podlehneme a jdeme se podívat do originální jídelny s těmito specialitkami. Kolem posezení vám jezdí na posuvných pásech malé talířky s různými prapodivně vypadajícími specialitkami. Jdeme do toho! Překvapení je příjemné, ba dokonce chutné, a tak si spravujeme náladu z poslední zkušenosti se sépijkama.

    Co je večer v plánu? Odpočinek? Gin párty v hotelu Tshuba? Proč ne? Po osmé hodině se opět schází všichni piloti ve společenské místnosti, kde je připravena spousta pamlsků, včetně čerstvé zeleniny a ovoce, po kterém již máme solidní deficit. Zítra se poletí, dušují se organizátoři. V chatičce si dáváme oblíbeny Večerníček "Happy Tree Friends" a hurá na kutě!


pokračování článku

 Návrat na domovskou stránku