Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do rubriky.
 1  2  3  4  5  6 
 

PWC 2007 - Turecko

Dagmar Dvorská Digifly Flyer 2


    Právě v tento okamžik to sice vypadá, že něco nového začíná, protože na studentskou kolej v Kayseri přijíždí spousta studentů, kteří se tu v růžových pokojíčcích s modrýma postýlkama ubytovávají. Ne, nejsou to studenti, ale závodníci, takže v podstatě spíš něco končí. Po předchozím závodě v italském Cornizzolo nám pomalu končí letošní Světový pohár a tohle je jeho předposlední závod.

    Dnešní tréninkový den proto někteří využili k prohlídce města, kam je to z koleje všude dost daleko, nebo šli letět a nebo jeli na výlet do asi 60 km vzdáleného skalního města, které opravdu stojí za návštěvu.

    Večer proběhla registrace s občerstvením, kterou doprovodila bouřka s přívalovým deštěm, na uvítanou až dost silná. Při vstupu na kolej sice čteme cedulku s pokyny: "Žádný alkohol na pokojích! Budova je pouze pro muže! Nerušte noční klid!" Ale myslím, že ono to celé nakonec nějak půjde.

Neděle 26.8.2007
    Ráno jsou všichni piloti nachystaní před kolejí už v deset hodin, že pojedou na výlet. Přijíždí pro ně autobus a vyrážejí na kopec. Cesta trvá slabou půlhodinku po prašné, ale široké cestě až na start ve výšce asi 1700 metrů. Svačinka v podobě buchty nebo slaného koláčku, trochu čajíčku a může se letět.    Startovní okno do 58.9 km dlouhé disciplíny se třemi otočnými body bylo otevřeno ve 12:45 a vzdušný start o hodinu později. Kvůli bouřce ale museli organizátoři disciplínu zastavit ve chvíli, kdy už čelu závodního pole chybělo do cíle necelých osm kilometrů. Protože se ale letělo déle než 90 minut od okamžiku otevření startu, jsou podle pravidel výsledky dnešní disciplíny platné.

    V pozdním odpoledni se zase schyluje k bouřce, ale nakonec to není tak strašné jako včera, kdy rozbitá auta stála uprostřed silnice v půlmetrovém jezeru vody. Místní sice tvrdí, že neviděli déšť celý rok, podle předpovědi ho ale tento týden určitě ještě uvidí.

pokračování článku

 Návrat na domovskou stránku