Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


   1  2  3  4  5 
 

 Podobnost se skutečnými osobami či událostmi je čistě náhodná

Úterý 10.6.2008
    Krásné to probuzení do azurového rána! A ještě lepší přichystaná snídaně, kterou nám všichni závidí. Vyhráli jsme totiž s Míšou snídani v bowlingovém "mači" proti Bertovi se Šnajbym. Tak to má být!

    Dnes si na nás organizátoři přichystali Ondřejník, takže sportovní výkony hned na úvod. No, že se nestydí... Už v devět hodin se dělají první chmurky a podle předpovědí nemá být žádná zádržná vrstva, a tak se trochu bojíme, jak moc to bude rychle uvařené. Vypisuje se krátký, 36.2 km dlouhý task typu Race, aby mohl být popřípadě stopnut. Start je vyhlášen na dvanáctou a vzdušný start v půl jedné. Máme obavy, jak se půjde udržet půl hodiny nad startem a zároveň, jak dostat všechny piloty do vzduchu na tak malém startovišti. Proto se start na poslední chvíli o čtvrt hodiny posouvá a vzdušné okno o půl, takže na tento proces nakonec máme 45 minut. Dokonce nemusíme ani dělat výlov ze sítí na spodku startovačky před hranicí stromů. Nikdo se necítí být kaprem, naštěstí.

 Kutmen

 Ve vzduchu


 Po startu

 Renča na startu

    Takže, s ničím není problém, v jednu se vydáváme na trať. Hned první otočný bod se stává pro část závodního pole oříškem. Je to kostelík 3 km jihozápadně před kopcem, který je ztížený docela svižným protivětrem. Po případném úspěšném zdolání se musíme opět vyškrábat nad Skalku, což v úzkých a ufouknutých stoupácích není zrovna lehký úkol. A pak hurá na 11 kilometrů dlouhý let skoro po větru nad chemičku v Nošovicích.

    V horách se mezitím napékají nádherné bouřky, ale jsou od naší trasy dostatečně vzdálené, a tak náš závod neohrožují. Do cíle dnešní disciplíny dolétají čtyři piloti v čele s Michalem Šneibergem. Ten všechny podsmažil na poslední chvíli. Druhý, do poslední chvíle první, Luďa, stačil jen vytřeštit oči. Víc nestihl, když ho spatřil těsně před páskou hluboko pod sebou a těsně před sebou. Bylo to krásné, task-komise to i přes prvotní kritiky vymyslela výborně, musíme ji pochválit. Zítra je to asi zabité, ale uvidíme.

 Bouřky na obzoru


pokračování článku

 Návrat na domovskou stránku