Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do rubriky.
 1  2  3  4  5 
 
Česká liga 2008 - Beskydy

Katka Pánková
 Ranní přípravy

Sobota 7.6.2008
    Letošní Česká liga se doposud do puntíku řídí mottem "V nesprávný čas na nesprávném místě." Když jsme byli před dvěma týdny na Rané, tak všude jinde létaly i báby s nůšema, jen tam byl problém se zvednout ze startu. Nyní je zas téměř nad celou republikou hezky, jen do Beskyd zasahuje tlaková níže, která se drží na východ od nás. No nemá ten pánbíček něco proti nám, závodícím padáčkářům?

    Po dnešní ranní registraci je na úvodním briefingu vyhlášen odjezd v 9:50 na vrch Javoróvy. Náš meteorolog, největší lhář na zeměkouli, jak říká organizátor, varuje před brzkým převývojem v horách, což už bylo patrné od rána, a tak začíná boj s časem. Zda stihneme včas odletět z hor do rovin, kde už pravděpodobně problém nebude. Nestíháme. Pár minut před briefingem na kopci, v půl dvanácté, začínají padat první kapky.

 Ranní briefing v Kunčicích

 Šnajby na Javoróvem


 Hromy a blesky

 Prší


    Takže urychleně hledáme útočiště v hospodě. A pršet nepřestává. Nejdřív vydatný déšť, chvíle naděje, asi tak minutu, a pak hromy, blesky, hovna s háčkama, blesky, hromy, vítr, mokré batohy, mrak všude kolem, oběd, kartičky - hra Prší, pak poťouchlá, ale výstižná SMS od Standy Hlavinky: "Jak tak koukám na ty Beskydy, dnes budeš mít docela pěkné fotky. Pokud ti ovšem do foťáku nenateče moc vody… Měj se." a odjezd do kempu.

    Už se tomu jen smějeme. Co nám zbývá, že? Zítřejší předpověď je obdobná, ne-li horší. Ale od pondělka všichni meteorologové slibují nádherně, tak pánbíčku, prosím! Už se těšíme, klidně ti i nějaké ty oběti přineseme. Času na to tu teď ty dva dny bude dost. Tak létání zdar! (všem ostatním ve zbytku republiky)

 Možná ideální okamžik pro start


pokračování článku

 Návrat na domovskou stránku