Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do rubriky.
 1  2  3  4 
 

Česká liga 2008 - Raná

Gradient Rana Cup 2008

Katka Pánková

 Digifly Flyer 2

Čtvrtek 24.4.2008
    Závod na krtinci začíná! O týden posunutý termín slibuje snad lepší počasí než termín prvotní, minimálně určitě první závodní den. Laťové předpovědi předpokládají na dnešek základny ve 2000 metrech, variábl a oblast tlakové výše. Probouzíme se však pod altokumuly, ale organizátor slibuje brzké rozpuštění těchto sra..k.

    Na úvodním briefingu v 9 hodin ráno se dozvídáme nezbytná pravidla a další briefing, ten taskový, nás čeká v půl dvanácté na vrchu. Je vypsán 61,3 km dlouhý task typu speed run s otočňáky nad Počeradama, Milešovkou, Zlatníkem, Oblíkem a s přistáním zpět na motokrosu pod Ranou. Start byl otevřen ve 12:15, avšak žádná startovní horečka se nekoná. Všichni sledují nezávodní i závodní zkušební chrousty, kteří povětšinou vždy posedají někde pod kopcem, v lepším případě to stihnou ještě nahoře, takže tolik zpět ťapat nemusí. První skupinka, která se chytá, startuje po jedné a mizí v dáli.

    Jenže, znáte to, na Rané je prostě jeden interval za dlouhou dobu, někdy v ten den zůstane i jediný. Ze zbytku se do druhého intervalu vejde zas jen půlka, a tak čekáme a modlíme se ještě v další.

 Briefing

 Výstup na vrchol


 Hančin start

 Šakal

    Tomu předchází čertík, který další polovině z poloviny zmuchlá vrchlíky do úhledných, řádně zamotaných kuliček. Jsem bohužel jedna z postižených. Samozřejmě vzápětí ten interval přichází a zbytek se do toho vrhá. Až na nás. V tu chvíli se ale zjevuje strážný anděl v podobě mého tatínka, kterého jsem zde skutečně nečekala, a pomáhá nám co nejrychleji připravit stroje k letu. Já ještě stíhám konec stoupáku a škrábu se za ostatními. Chudáka Peťánka Coopera tam vidím bojovat u kopce ještě dlouho poté.

    Krásné, avšak docela těžké kolo pohřbívá většinu závodníků po trati. Shodujeme se, že to dnes bylo vydřené, do cíle jako jediný dolétá pouze Šakal. Takže se stává i vítězem dnešní disciplíny. Jsme všichni utahaní jak uňové, takže dnes asi žádný divoký večírek neproběhne. I když, zítra bude ošklivo?

 Hanka po výstupu


pokračování článku

 Návrat na domovskou stránku