Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


   1  2  3  4 
 

Neděle 27.4.2008
    Neděle a s ní poslední závodní den je tady. Krásné počasí slibuje hezký den, a proto všichni natěšeně vybíháme na obvyklou půl dvanáctou nahoru, kde se dozvídáme detaily dnešního tasku. Je vypsána 80 kilometrů dlouhá trať s letem na Krušné hory a následným pendlem po hřebeni. Již brzo se ukazuje, že dnešek není tak úžasný na podmínky, jak se původně tvářil a že asi bude heroický výkon doletět vůbec do cíle. Poměrně silný vítr se stáčí na východ, tudíž do boku naší trasy do hor, stoupáky se rozhodně nechovají jako pořádné výtahy a to nemluvím o tom, že ani nehodlají udat svou polohu pomocí obláčků. Po poledni se naštěstí líně začínají zjevovat, a tak nám aspoň trošku ukazují cestu. Opět po skupinkách odlétáme na trať a jak později vidíme na výsledcích, polovina pilotů opět končí do minimální vzdálenosti 5 km. Nejlepší končí na 51. kilometru na cestě z posledního otočňáku do cíle v horách.

 Motýl Emanuel

 Místo přistání


 Na startu

 Vítězové závodu

    Dávku smůly si dnes vybral organizátor a závodník v jedné osobě, Petr Chromec. Druhý otočňák minul o 2 metry, a tak i když doletěl nejdále ze všech, vzdálenost se mu počítá pouze k tomuto bodu. Dnešní kolo tedy vyhrává Petr Kolář alias Cooper. První místo v celkovém pořadí závodu si každým kolem utvrzoval a náskok zvyšoval Šakal, druhý končí Luďa Procházka, třetí Daniel Ort.

    Svozy z takovéto dálky trvají trošku déle, a tak se vyhlášení koná až v půl deváté, kdy už bohužel část závodníků vzala kramle. Ale my si to užíváme i bez nich, vítězové se sprchují vyhraným šampaňským a nálada je dobrá. Poté se rozprcháváme i my a jedeme dospávat deficit do svých domovů. Příští lize zdar!


Zajímají vás celkové výsledky tohoto závodu ?

 Návrat na domovskou stránku