Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


   1  2  3  4 
 


Sobota 26.4.2008
    Uctívání bohů bylo usilovné, a tak se ráno probouzíme pod čistou modrou oblohou. To ale dlouho netrvá. Už kolem desáté se všude okolo napékají mraky a částečně slévají. V půl dvanácté při briefingu na kopci nás už začínají svírat a brzy na to se přihání slušná sprška. Házíme urychleně batohy na hromadu, aby zmokly jen ty těch smolařů, kteří byli pomalí či správně nevypočítali polohu svého uzlíčku. Například já, měla jsem ho na hromádce jako třetí a stejně zůstal na kraji a přesně na té návětrné straně, takže to schytal o sto šest. A to i přes to, že jsme hromadu chránili vlastními těly. A mokli a mokli. Několik lidiček políbila asi múza, a tak je naše naštvanost rozpouštěna salvami smíchu. "Zas Liják, zasRaná." Poté začínáme organizátorovi podávat připomínky k zařízení. Že příště by měl mít větší ceduli, a hlavně v kuse, páč tahle moc na přikrytí hromady nefunguje. Také že by se měl poučit z praktických darů Šnajbyho na Lijaku. Tam do té zimy čepice byly ideální, tak že by tady Peťa měl rozdávat deštníky. A pak už začínáme hledat viníky. Přišli jsme na to. Peťánek Cooper to přechlastal! Tím to bude!

    Mráček odchází, další big blue flek přichází. Za stálého vtipkování datlujeme do gpsek trať 40 km dlouhou. Nikdo moc nevěříme, že mezi přeháňkami stačíme odstartovat a někam se dohrabat. Pozorujeme na motokrosu hejno modýlků, modeláři tu mají dnes slezinu, a tak se už od včera sjíždějí a teď se tu honí se svými mazlíky ve vzduchu.

 Ochrana hromady


 Nad startem

    Pár exemplářů stojí za to, litujeme sysly, kteří se už zákonitě museli dávno po… v těch kokpítcích.

    Ze severu se hrnou dva mraky zavánějící bouřkou a tak task-komise přemýšlí, zda kolo pustit. Usuzuje, že to nebezpečné není a kolo ponechávají. To už ale odbíjí startovní hodiny a partička 14 pilotů se do toho vrhá. Pomalým žudličkováním se zvedají a vydávají se na první otočňák nad vesnici kousek vedle Loun. Zbývající, ať už z důvodu nedůvěry v ty ošklivé mraky či v důvěru v další lepší stoupák, vyčkávají. A po hodině a půl se dočkávají. Kopec se zastiňuje a vítr se otáčí po kose. Dolů se dostáváme pěšky i vzduchem, podle umu a odvážnosti. A Luďánek po čumě. Nějak mu nevyšel start. Většina z letící partičky dává i druhý otočňák 2 kilometry za Ranou na Milé, kde usilovně promoká a svorně sedají kolem Rané. Jak to později okomentoval Masox: "Buď jsme šudlali půlky nebo mokli."

    Vítězem dnešního kola se stává Petr Kostrhun se ziskem 257 bodů, druhý je David Šachl a třetí Petr Kolář.

    V celkovém pořadí je po dvou odlétnutých disciplínách na čele závodu David Šachl před Luďkem Procházkou a Milanem Masaříkem.

 Na trase


pokračování článku

 Návrat na domovskou stránku