Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do rubriky.
 1  2  3  4  5  6  7 
 

Česká liga 2008 - Slovinsko

Katka Pánková Digifly Flyer 2

 Headquarters

    Jaro nás uvítalo letos velice brzy. Již od začátku února posloucháme historky o krásných přeletech, nalétaných motohodinách, a tak jsou všichni nažhavení na první závody, na první pořádné přelety. Jako již česká tradice jsou Velikonoce první termín houfných nájezdů českých padáčkářů na alpské terény. A letos se nezvykle brzký čas Velikonoc stal zároveň i termínem prvního kola České ligy.

    Závodníci se sice už dlouho předem registrovali jako diví, ale týden před závodem začínaly na povrch vyplouvat špatné předpovědi, které se až na pár nepatrných proměn moc nezlepšily dodnes. Takže organizátoři, připravení na nápor desítek závodníků vítají pouze jednotlivce a doufají, že do zítřejšího prvního závodního dne se ještě někdo vyloupne. Bohužel, počasí stále ještě objednat neumíme. Nic, my si to užijeme i v menším kolektivu, teď se to může už jenom zlepšit. A počkejte, nakonec ještě budete závidět a litovat, že jste tu nebyli s námi.

    Pod zataženou oblohou dnes nedočkaví piloti zkoušejí své nové mazlíky pořízené na tuto sezónu. Slet je také let. A večer se budeme modlit za zítřejší laťový den. Určitě nám to vyjde, musíme se ale snažit. Sudů je tu na to dost a pro abstinenty i spousta vody. Každý si přijde na své.

 Standa Klikar Dobyvatel

 Jirka Leták na startu

 Pěkné počasí aspoň na obrázku

 Standa Klikar


Neděle 23.3.2008
    Do dnešního rána se probouzíme s docela velkým optimismem. Paprsky se probojovaly skrze mraky a my tak pomalu rozmrzáme po velmi chladné noci. Veselejší barvy navnadí snad všechny, a tak už se nemůžeme dočkat výjezdu na start, odkud už ale ovšem zase shlížíme do šedivé krajiny. Task je vypsaný velice rychle, vyskakovat do výšin si moc nemůžeme, na to podmínky nejsou, a tak je vypsán cik-cak po Lijackém hřebeni s cílem zpět na přistávačce.

    Vyčkáváme, jestli sluníčko zase zvítězí, připravujeme padáčky, dostáváme dokonce i něco dobrého k svačince a konečně už i nastavujeme budíky na vzdušný start. Ten byl vyhlášen na druhou hodinu, se startem ze země půl hodiny předem. Už se počítají poslední minuty do gongu, když se z jihu nahrne pás přeháněk, který sice byl zbržděn malým hřebínkem, ale i tak už se nezadržitelně blíží a je jasné, že ušetřeni nebudeme. Takže pár sekund před vypuknutím závodního šílenství vypuká jiná panika, a to co nejdřív se dostat dolů, než to přijde.

 Ve vzduchu

    Závod je odpískán a všichni se vrháme do vzduchu ve snaze moc nezmoknout. Pár otoček pro doplnění endorfinu ze stoupání a už to mastíme na speedech na zem. Rychle zjišťujeme, že ne všichni dolétneme do kempu, a proti větru to tlačíme i očima. Mně osobně to letělo na plné šlapce celých 5 km/h. Půlka přistává už za deště, rozeseta a povláčena různě po polích mezi přistávačkou a kempem a rychle mažeme pod střechu do sucha.

    Poučení pro příště. Lijak skutečně není logicky se chovající kopec, tady se na sluníčko čekat nemusí, nosí to i pod dekou. Tak aspoň dáme možnost opozdilcům, co stále přijíždějí, aby nebyli moc pozadu.

 Nad mapou


pokračování článku

 Návrat na domovskou stránku