Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


   1  2  3  4  5  6  7 
 

 Bez komentáře

Středa 26.3.2008
    Tak, a jsou tu první protesty. David Šachl podal stížnost na způsob stopnutí včerejšího tasku. Byl stopnut prvně členem task komise Honzou Jílkem a až 15 minut poté ředitelem závodu. Večerní výsledky byly podle času od Honzy, avšak podle pravidel FAI má pravomoce stopnout nebo zrušit kolo jen ředitel. A tak byly výsledky ráno poupraveny a čas stopnutí posunut.

    Ale i tak je krásné ráno předzvěstí nádherného kola. Vyjíždíme opět v 10 hodin, natěšení, že si uletíme konečně něco delšího a zajímavějšího. Je vypsán 69,6 km dlouhý task s výletem až skoro k anténám za Kovkem.

    Jenže ouha. Již na prvním task briefingu je všem jasné, že poryvy větru, které nám shazují nafasované čepice, nedovolí otevřít startovní okno. Po dvou a půl hodinovém čekání se vítr konečně trochu ztišuje, a tak ve tři můžeme startovat. Jelikož je ale pozdě a ani místní borci se do toho neženou, zkracuje task komise závod na 40,6 km a vynechává těžší pasáže proti větru.


 Renáta Kuhnová na startu

 Start


 Start

 Ve vzduchu

    Prvním hromadným zmatením nepřítele byl popis prvního otočňáku při briefingu jako kostelík na kopečku 3 kilometry nalevo od startu. Při startovním výstřelu všichni automaticky vyráží na toto známé místo a až po chvíli zjišťují, že šipka na gpskách ukazuje o devadesát stupňů doprava. Zmaten byl ale i sám autor Šnajby. Opozdilci na startu se zase potýkají s jiným problémem. Zastínil se celý hřeben, a proto to pouštějí do rovin, kde ale většina z nich vyhnívá.

    Kdo překonal tyto počáteční trable, byl povětšinou v cíli. Kdo točil, byl přesmažen piloty, letícími nadrsno po podlaze. Točení byl dnes zbytečný přepych. Druhé zmatení nepřítele byl dokluz z posledního otočňáku do cíle. Většina ve strachu ze silného protivětru dotáčí u hřebene s následným zjištěním, že do cíle přilétávají s výškou ještě větší. Z dosažení cíle dnešní disciplíny se raduje jako první Jirka Dlask a postupně ještě 18 dalších pilotů. Úspěšný a krásný den. V celkovém pořadí závodu je i po dnešku na čele Renáta Kuhnová.

 Nad startem


pokračování článku

 Návrat na domovskou stránku