Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  1  2  3  4  5  6
 

Úterý 20.1.
    Dnešní situace se slabým jihovýchodním větrem a základnami ve výškách přes 2000 metrů dovoluje vypsat disciplínu se třemi otočnými body o celkové délce 60.4km podél pohoří Sierra de Neyba do cíle u města Postrer Rio na severním břehu jezera Lago Enriquillo. Poslední rameno trasy se podobně jako včera poletí s větrem v zádech.

    Podmínky vypadají skvěle a tak se dnes na nic nečeká. Během půlhodiny po otevření startovního okna je všech 57 pilotů ve vzduchu. Ale zvrstvení v údolí je příliš stabilní a piloti, kteří vyklesají do nižších hladin, mají problém se znovu zvednout. Petra Krausová přistává už na 9. kilometru a Jarda Šembera si dnes dovoluje ji dokonce o tři a půl kilometru přelétnout. Už během prvních 15 kilometrů letu je celkem 28 pilotů na zemi.

    Další horké chvíle jsou připraveny za 1. otočným bodem na druhém rameni trasy, kde nejsou téměř žádná místa pro přistání a je třeba postupovat velice pomalu a opatrně. Za 40. kilometrem je ve vzduchu už jenom 15 závodníků, z nichž se nakonec šesti daří až kolem 5. hodiny odpolední přece jen dosáhnout cíle v Postrer Rio.


 Nad údolím Valle de Neyba
© 2001-2003 by Caribbean Free Flying, - www.CaribbeanFreeFlying.com

    Nejlepší čas v cíli mají švýcarští piloti v pořadí Andres Feuz, Andreas Birenstihl a Michael Witschi. V celkovém pořadí závodu si tak po dnešku na špici navzájem vyměnili pozice Florian Wicki a Andres Feuz.


pokračování článku

 Návrat na domovskou stránku