Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  1  2  3  4  5  6
 

Sobota 24.1.
    Počasí vypadá od rána velice špatně. Obloha je úplně zatažená, přesto se jede na startoviště Galván v pohoří Sierra de Neyba. Během více než hodinového čekání na zlepšení podmínek se místním dětem jako obvykle úspěšně daří vysomrovat od většiny pilotů jejich balíčky s obědem, přitom vůbec nerozlišují mezi Čechem, Němcem nebo Švýcarem - všichni jsou zkrátka stejní "Amerikas" a balíčky s jídlem mají konec konců taky všichni stejné.

    Kolem poledne začíná pálit slunce a oblačnost se úplně rozpouští. Nad pohořím začínají naskakovat kumuly a piloti startují do poslední krátké disciplíny závodu s jediným otočným bodem a celkovou délkou 38km. První rameno trasy vede podél pohoří s řadou rozeklaných a dlouhých údolí s omezenými možnostmi pro přistání. Jak říká Petra Krausová: "Krajina je tu sice nádherná, ale lítání o život." Terén je většinou porostlý velkými křovinami podobnými našim akátům a mezi tím vším ještě rostou obrovské kaktusy do výšky až tři metry. Naštěstí svozy fungují poměrně spolehlivě. Kluci s mačetami na mopedech a malých motorkách monitorují situaci v horách a jakmile vidí někoho vyhnít, hned vyrážejí. Nešťastník je nejprve mačetami vysekán z porostu, pak nasedne i s báglem na jednu z motorek a po hrozných cestách je kamenitými soutěskami svezen dolů k civilizaci.

 Ve vzduchu
© 2001-2003 by Caribbean Free Flying, - www.CaribbeanFreeFlying.com


 Po startu
© 2001-2003 by Caribbean Free Flying, - www.CaribbeanFreeFlying.com

    Už na prvním rameni trasy dnes přistává celkem 22 závodníků, mezi nimi bohužel i Jarda Šembera bez balíčku s obědem. Vyčkávací taktika u druhého otočného bodu na nástup termiky v údolí dnes neslaví úspěch a pilotům nezbývá, než se po dlouhém čekání vydat do bezoblačné oblasti na druhém rameni trasy. S přibývající vzdáleností přibývá i pilotů na zemi a na 25. kilometru přistává i Petra Krausová. Za 30. kilometr se dnes ve slabých podmínkách dostává už jenom 14 závodníků. Velký den má dnes Němka Karen Herrmann a letí si pro vítězství v disciplíně až na 35. kilometr. Do pásky jí chybí 3300 metrů. Sotva 200 metrů za ní přistává dnes druhý Rodrigo Monteiro z Brazílie a o dalších 700 metrů zpět sedá britský závodník Peter Taylor.

    Poslední den přípravného závodu Světového poháru PWC 2004 je tedy ukončen a po sečtení bodů ze všech pěti disciplín se vítězem závodu stává Švýcar Andreas Birenstihl, na druhém místě je kolumbijský pilot Jorge David Cifuentes a na třetí příčce Švýcar Michael Witschi. Švýcarům se vůbec velice dařilo a v první pětce jsou celkem čtyři.

    Kategorii žen vyhrála s velkým bodovým náskokem Němka Karen Herrmann (v celkovém pořadí na 8. místě), druhé místo obsadila Petra Krausová a třetí je Švýcarka Elisabeth Rauchenberger.


Zajímají vás celkové výsledky této soutěže ?

 Návrat na domovskou stránku