Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  1  2  3  4  5  6
 

Středa 21.1.
    Od rána je slunečné počasí a při zemi zatím panuje bezvětří. Nad horami se ale začínají rychle tvořit velké kumuly a organizátoři raději vypisují dnešní 53km dlouhou disciplínu směrem do rovin. Startoviště je ale neustále zastiňováno tvořící se oblačností, termické závany na startu jsou velice zřídkavé a občas dokonce foukne i do zad.

    Ve slabé termice v rovinách se dá zpočátku udržet ve vzduchu jen s obtížemi a při zemi navíc začíná foukat bríza přesně v protisměru. Už během prvních 10. kilometrů je 26 pilotů nuceno přistát. Teprve později se začínají tvořit využitelné mraky a 18 závodníků nakonec dolétává až do cíle. Jako první se objevuje v 15:52 po téměř dvou hodinách letu nad cílovou páskou kolumbijský závodník Daniel Vallejo a o několik sekund za ním přistávají Andreas Birenstihl, Peter Sjöstedt a Denis Cortella.

    Největší loňská soupeřka naší Petry Krausové Švýcarka Elisabeth Rauchenberger přistává 100 metrů před cílovou páskou, zatímco Petra už sedí v bezoblačné oblasti před druhým otočným bodem na 35. kilometru trasy. V celkovém pořadí závodu se tak Elisabeth posouvá na 19. příčku a Petra si po dnešku polepšila na 30. pozici. Kategorii žen zatím bezpečně vede Němka Karen Herrmann, druhá je Elisabeth, třetí Švédka Lena Alfredsson, čtvrtá Nicole McLearn z Kanady a pátá Petra Krausová.


 Přehrada Sabaneta u San Juan
© 2001-2003 by Caribbean Free Flying, - www.CaribbeanFreeFlying.com

    Mimořádně smolný den dnes zažil Jarda Šembera. Nejdřív se hned po startu natolik zabral do natáčení průběhu letu svojí kamerou, až byl na 4. kilometru překvapen nečekaným přistáním. Potom se na něj při koupání v moři zcela nečekaně vrhla rozdivočená medúza a zřejmě ze žárlivosti na jeho skvělý plavecký styl ho žáhla tak urputně, že z toho byl chudák po celý zbytek dne na lůžku. Všude dobře, doma nejlíp. Zlaté české mrazy -20°C ...!


pokračování článku

 Návrat na domovskou stránku