Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  1  2  3  4  5  6
 

Pátek 23.1.
    Už ani to počasí není, co bývalo. Vlhkost vzduchu je od rána vysoká a nad horami visí mohutná oblačnost. Přesto vojáci znovu vezou piloty nahoru na startoviště, možná aby si tam mohli stejně jako v úterý alespoň párkrát vystřelit do vzduchu ze svých automatů. Pořadatelé vypisují na dnešní podmínky velice dlouhou disciplínu (62km), a tak jde celé závodní pole rychle do vzduchu.

    Už na úseku prvních 20 kilometrů postupně přistává 22 závodníků, mezi nimi i prozatím třetí v pořadí kategorie žen Švédka Lena Alfredsson. Mezitím tlustá vrstva oblačnosti začíná tlumit termiku a cesta ke druhému otočnému bodu se tak stává ještě obtížnější. Za 30. kilometrem už bojuje ve vzduchu jenom 18 pilotů včetně Petry Krausové a Jardy Šembery. Petra je v tu chvíli už jediná z žen, která ještě pokračuje k cíli. Vedoucí závodnice kategorie žen Karen Herrmann odpadla na 29. kilometru.

    Cíl je ale dnes nedosažitelný a zatímco Jarda Šembera má dnes konečnou těsně před 35. kilometrem, Petra Krausová to dotahuje až na 48. kilometr. Přes ni letí už jenom čtyři piloti, kteří ale po půlkilometrových vzdálenostech postupně také přistávají.


 Pod základnami
© 2001-2003 by Caribbean Free Flying, - www.CaribbeanFreeFlying.com

    Jediný Jorge David Cifuentes z Kolumbie pokračuje ještě zhruba další 3 kilometry a přistáním na 52. kilometru se stává vítězem dnešní disciplíny. Další v pořadí se umisťují Švýcar Andres Feuz, Francouz Pascal Berhard a další švýcarský pilot Florian Wicki.


pokračování článku

 Návrat na domovskou stránku