Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


   1  2  3  4  5  6  7  8 
 


Úterý 6.5.2008
    Po studené frontě se probouzíme do zamlženého rána. Sluníčko má však sílu, mlhu rozpouští a ukazuje se azuro. Předpověď silnějšího větru se splňuje, ověřujeme si to hned na startu. Překvapila nás pořádná kosa a navlíkáme si, co se dá. Mraky jdou zezadu a pěkně svižně, tak to vypadá, že chvilu pozevlujeme. Někteří jedinci to hned využili k vydatnému spánku. Ono vypít 7 litrů vína ve třech, to dá zabrat. Po klikatém výjezdu nahoru si jeden nejmenovaný pilot musel odběhnout "odplivnout".

    Mezitím nám windamíni ukázali, že letět půjde a na obloze se vyčarovala autostráda. Vypisuje se 2. Task o délce 52 km se třemi otočnými body po dolině. Počásko se zlepšuje, takže plínky a protistrachové pilulky nemusíme aplikovat. Ze dne se vyklubala pěkně naspeedovaná disciplína. Chtělo to letět dobrou stopu se skupinou. Letět sám na odvážlivce se nevyplatilo Tomíkovi ani Karlíkovi, kteří přilétají do pásky o něco později.

    Zato let byl zajímavý, vyhnít se sice nedalo, zato se pěkně zadrbat nebyl problém.
    Ohromný chumel se řítí do pásky s výškou sotva 50 m, občas si někdo musí přitočit, aby mu to dalo a pár pilotů zakoplo předčasně o zem. Zezadu to pozoruje druhá grupa, která si pro jistotu dobírá a pak má nad cílem problém vyklesat. Dalo by se říct, že první polovina závodního pole dolétla během 20 minut a do hodiny se dotrousili ostatní.

    V cíli dnešní disciplíny jsou jako první Američan Matt Beechinor a Švýcar Andy Aebi, z žen si zlepšila náladu Švýcarka Anja Kroll. Z našich zaletěl nejlépe Martin Orlík (8.), ze Slováků Vrabčo (11.).

    Je šest odpoledne, slunce pere, vegetíme v kempu, někteří ze sebe udělají teda pěkné fešáky. Přípravka na večerní párty, jak jinak než večeře o XY chodech, jak je u Italů známo.pokračování článku

 Návrat na domovskou stránku