Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


   1  2  3  4  5  6  7  8 
 

 Šnajby a jeho nové Proto

Středa 7.5.2008
    Pro tento den se Vrabčák připravil, navoňal a oholil, aby nebyl překvapen. Včerejší párty o deseti chodech končí značnou únavou pilotů, krom Karlíka to většina zabalila ještě před závěrečným dezertem. Dnes se připíjelo na nejlepšího pilota ČR po dvou kolech, Renču.

    Ráno bylo v kempu překvápko, celý headquarter byl vytopen. Přes včerejší operaci fekálního vozu se v koupelně a záchodkách zvedla voda, zalila celou budovu tak deset čísel a ráno se cedila skrze dveře. Krom veškeré elektroniky byly mokré bágly i některých našich pilotů. Naběhla uklízecí četa, zbytek suší záložky, sedačky a jiné doplňky.

    Na briefingu nás meteoman upozornil na "izolated cumulonimbus", přesto vypsali 84 km trať, trojúhelník přes celou dolinu. Od historiků jsme se dozvěděli, že za starých Římanů byl tento kráter jezero. Aby ukázali svou sílu, provrtali skrze skálu díru a jezero vypustili. Proto jsou kamenná městečka přilepena na svazích jako vlaštovčí hnízda. Památka na jezero zůstaly dva velké rybníky.

    Ale teď k tasku. Severní situace, takže se nám nad hlavou rozpadají kumuly a stíní. Asi jsme to se Šnajbyho krycím UV faktor makeupem přehnali. Alespoň vypadáme jako kluci z plakátu.

 Renča pod policejním dohledem


 Čekání na hodiny

    Na startu je to zdechlé, všichni vyčkávají, jen pár windamínů poletuje. Mezi posledními startuje Adam Žemba s Mišákem Braunerem. V údolí se zvedá kouř a Pišta přes vysílačku šteluje Adama přímo do teho dýma. Ten sklidil potlesk za přímočarý let se dvěma zatáčkama.

    Startovní okno se posouvá, trať o kousek zkracuje, z Race to goal se mění na Speed Run - individuální čas. Údolí se konečně nasvítí a všichni závodníci se vrhají do nuliček okolo startu. Termika zesiluje a naděje na uletění disciplíny také. Někteří to odpálili na trať hned, většina však taktizuje v chumlu pod mraky a čeká na poslední možnost odstartovat do kružnice v 15:00. Chumel je na dva kusy, start jako na Race a už mažeme na první otočňák. Směrem na druhý začíná pršet s krupkami. Nasávačku zažilo také pár pilotů. Dneska to vypadalo, že má česko-slovenská parta pěkně našlápnuto a jak na potvoru to pískli. Vzadu v horách se podle meteomana udělala kovadlina, vepředu se zablesklo, tak to bylo jasné. Opět pastva pro oči a fotografy na přistání, kdy během deseti minut sedí úplně všichni na zemi. Takže se dnes celkové pořadí nemění.

    Co teď? Sbalit usušené záložky, nakoupit, cosik uvařit, přeuzlíkovat padák, pokecat, poskypovat a odpočinout si. Tak čau zítra.

 Ve vzduchu


pokračování článku

 Návrat na domovskou stránku