Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


   1  2  3  4  5  6  7  8 
 

 Na startu

Čtvrtek 8.5.2008
    Probuzení do mlžného rána, ještě poslední přebalení usušené záložky a jedem na kopec. Ani jsme si nestačili sníst lunch packet a už je vypsaný task. Dnes hlásí meteoman "50% of possibility Cb". Tak šup do vzduchu na 68 km trať opět cik cak po jedné straně hřebenu a dva záluďáky v dolině. Půl hodiny před otevřením startu byli už všichni seřazeni pěkně okolo cylindru a hlídali si výšku. Občas skupinu spolkla chmura a jako v masomlýnku se tady mícháme.

    Konečně start a jedem na první otočňák. Zpátky to bereme většinou horama. Po otočňáku v dolině se rozděluje dav na dva tábory, jeden letící sice vysoko horama, zato více naokolo. Druhý rovně za šipkou dolinou. Občas to někoho katapultovalo osmičkou nahoru. Na 3. otočném bodě u fabriky se setkávají obě skupinky. V té době už byly karty rozdány. V první skupince se drží téměř všichni naši. Na posledním otočňáku to vedoucí skupiny Martin Orlík bohužel zapíchnul až do země. Tím pádem dal šanci dalším a vítězství v dnešní disciplíně si odnáší Nikolaj Shorokov, hned za ním Tomík Brauner a třetí Urban Valič.


 Masáž


 Ve vzduchu

    Do patnáctky se vlezl David Ohlídal a Radek Večeřa. S první skupinou se svezla Anja Kroll, tím pádem se stala vedoucí závodnicí. Druhá Evička a za ní Renča s dokluzem 20 metrů nad páskou. Hanka se zvedla hrobníkovi z lopaty a stihla cíl za sekundu 12, předtím, než zavřeli okno. Do čela celkového pořadí závodu se po dnešku dostali Slovinci Urban Valič a Primož Podobnik.

    Zato nejznámějším a nejslavnějším pilotem dne se stal Jaro Jandúch, který přesto, že byl na zemi viditelný kříž, znamenající závod je stopnut, vepředu v rovinách se napekla kovadlina a černo padalo až na zem, nedbal výstrah a závodil dál. Poté, co mu sto pilotů z přistávačky drželo pěsti a modlilo se, přežil. Přes několikeré nasátí do mraku nakonec vypadl ve vyklesávacích figurách a po hodinovém boji konečně přistává na zem. Za to by zasloužil pořádného monokla, od organizátorů však dostává diskvalifikaci. Všem se velice ulevilo, teď už jen přípravy na dnešní grill party v kempu. Za chvilku začínáme.

 Na trase


pokračování článku

 Návrat na domovskou stránku