Chcete na tomto místě svoji reklamu ?

  ... návrat do rubriky.
 1  2  3  4  5  6  7 
 
 English version

Mistrovství ČR 2004 - Slovinsko

Standa Hlavinka
 

Neděle 8.8.2004
    "Bukač nepřijede!" radují se hlasitě někteří ze soupeřů, které by jinak svým umístěním Jakub Eifler jistě odsunul v celkovém pořadí o pozici níž. Po odpolední bouřce a nočním vytrvalém dešti je dnešní ráno mírně zachmuřené a z lesů na svazích okolních hor vystupuje bílá pára. Na rozdíl od Mistrovství ČR v roce 2002 se letos kempuje přímo na ploše stadionu v Tolminu a celé ležení čítá v tuto chvíli 73 stanů. Několik z nich po ránu samozřejmě vytopených, včetně velkého třípokojového s prostornou předsíní za rovných 1000 Kč, do kterého včera zval ještě s úsměvem na rtech moravský synek Manci početné zástupy užaslých zvědavců.

    "O muzice nehovořil a o jazzu neřekl vůbec ani slovo," stěžuje si hned po ranním briefingu, vedeném Honzou Habermannem v angličtině Radek Krampl alias Jazzman, jehož znalosti jazyka anglického nepatří právě k nejlepším. I přes bohatou oblačnost a rychlý vývoj mraků nad vrcholky hor je v 11:00 rozhodnuto vyjet na startoviště Kobala a pokusit se vypsat krátkou a rychlou disciplínu.

    "Já si tam pustím notebook a budu si prohlížet fotky Aleny," těší se čerstvě zamilovaný Marcel Konečný, kterému se v těchto podmínkách na kopec očividně nechce. Janko Stehlík zase "smúti za Petrou" a jede nahoru dokonce i bez notebooku. Jo láska je mocná čarodějka ...

 Brzy ráno na řece Soča

 Umělkyně na břehu

 Komise vypisuje disciplínu

 Peter Borgula a Michal Čierny


 Briefing na startovišti Kobala

 Východní startoviště

 Ve vzduchu

 Duha pod nohama

    Krátce před druhou hodinou odpolední je na startovišti skutečně vypsána 25.6km dlouhá disciplína s celkem šesti otočnými body a cílem na stadionu v Tolminu, takže úseky mezi nimi tvoří zhruba 4 až 5km dlouhá nebo spíše krátká ramena. Startovní okno se otevírá bezprostředně po ukončení briefingu a během dvaceti minut už je nad severním svahem poměrně husto. Základny visí sotva sto metrů nad startem a navíc začínají povážlivě tmavnout.

    Ve 14:35 začíná na startu drobně poprchávat a o hodinu později se ze dvou různých stran ozývá první zahřmění. To už ale nejrychlejší závodníci přistávají v cíli, někteří bohužel bez zapnutého záznamu GPS, zatímco ti pomalejší moknou za letu na trati. Rychlostním průměrem 34km/h a dobou letu téměř přesně půl hodiny se stává vítězem dnešní disciplíny Tomáš Brauner, o dvě minuty pomalejší je slovinský závodník Dejan Adamovič a třetí pozici dnes obsazuje Wojtek Maliszewski z Polska. Celkem 31 ze 123 letících pilotů přistává v cíli dnešní disciplíny a dalším sedmi chybí na stadion jen stovky metrů. Mezi posledně jmenovanými smolaři jsou i Martin Orlík a Radek Večeřa.

    Od 16. hodiny už prší i v Tolminu a celý závěr dnešního dne je stejně jako včera ve znamení vytrvalého deště. Podle prognóz se podobný charakter počasí má udržet ještě několik dní a chudák Manci už ani nevynáší vodu ...


pokračování článku

 Návrat na domovskou stránku