Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
 

Středa 12.7.2006
    Dnešní den začal vyprávěním živých snů, který se nám zdály pravděpodobně po zásahu Adiho energií. Karel chtěl prý zastavit na náledí a tím způsobil škodu za asi 50 mil., když vykolejil Intercity. Peťule zase létala na křídle v barvách uheráku a já přemáhala zlé čarodějnice proměněné v kočky.

    Je zvláštní, jak organizátoři mění svá rozhodnutí. Po zveřejnění výsledků s trestnými nulami za létání v mracích se při dalších výsledcích rozhodli zaměnit nuly za stržení pouze 50% bodů. Český tým jen doufá, že je toto rozhodnutí konečné! Stejně tak hořká byla i včerejší večeře. Nemastné, neslané, leč lákavě vyhlížející jehňátku na roštu.

    Ze startu v Les Gets vidíme Mont Blanc s čepicí. Otázkou zůstává, zda je to dobře nebo špatně. Helenka s reportérkou Slavomírou krouží nejvýše nad startem a zajišťují tak přechodně nejlepší postavení českému týmu.

    Task N 5 typu Race to goal přes 4 otočné body v délce 54.8 km je tedy o poznání kratší než N 4, a to z důvodu předpokládaných bouřek. Startovní výstřel padl už ve 13 hodin a z 84 pilotů v cíli dnešní disciplíny byli nejrychlejší 1. Aljaz Valič, 2. Luca Donini Luca a 3. Christian Maurer.

 Breafing

 Maya a Primož

 Za letu


 Aljaz Valič

 Přeháňka

 Landing

    Tomáš Brauner měl dnes veselý den, kdy jednou málem vyhnil, ale nakonec se zvedl z asi 20 metrů a posléze mu další z nebezpečných Angličanů zblízka ukazoval šňůry svého vrchlíku. Vše ale přestál v pohodě a doletěl na 14. místě. David Ohlídal závěr svého letu dnes konečně nepokazil, letěl na jistotu stejně jako Tomáš. Organizátoři pro tentokrát jednali s chladnou hlavou a Task stopli (kvůli přicházející bouřce) až po přistání našich pilotů. Ani Franta Pavloušek nezůstal s historkami pozadu. Když si chtěl vypustit balast a vytáhl hadici vodního vaku, zjistil, že nedrží hadici, nýbrž kliku záložního padáku. Schoval si ho tedy pod tričko a pokračoval dál. Smolíka měla Hanka Matyásková, která zůstala pozadu a přicházející přeháňka ji nepustila přes hřeben.

    V celkovém pořadí závodu je po dnešku na čele stále Ital Luca Donini před Švýcarem Christianem Maurerem a Tomášem Braunerem.

    V kategorii žen vede o 112 bodů Petra Krausová, druhá je Ewa Wisnierska a třetí Francouzka Caroline Brille. Český tým se po dnešku posunul na 3. místo. A protože předpověď počasí na zítřejší poslední den závodu není úplně nejlepší, mohou být tyto výsledky už definitivní.


pokračování článku

 Návrat na domovskou stránku