Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


  ... návrat do rubriky.
 1  2  3  4  5  6  7 
 

PerfectFly Cup 2008

Ostravsko-olomoucká partička Digifly Flyer 2

 Startoviště na Slubici u Spiše

Neděle 20.4.2008
    Organizace letošního Mistrovství Slovenska se chytli bratři Vyparinové alias "Pišta a Pišta" na východním Slovensku. O úspěšnosti PerfectFly Cupu také svědčí velký zájem zahraničních závodníků. Kromě Subyho Lutolfa (který snad překvapí jen tím, že někde chybí), dvou Bulgarců - Goshko a Yassen Zapasen, partičky Portugalců, Ukrajinců, jednoho Ukrajince žijícího v Austrálii, jednoho Rusa a zbloudilého Holanďana nechybí ani 9-ti členná Ostravsko-olomoucká partička a dva mlaďoši z Čech. Dokupy 59 závodníků.

    Přes drobné mrholení se dnes kolona aut přesouvá 50 km pod Slubicu vedle Spišského hradu. Obloha se protrhává a naděje, že se poletí, roste. Výjezd vétřieskou na kopec je fakt zážitek. Finále už nedává a zbylé výškové metry šlapeme bahnitou stezkou. Krásný výhled do kraje se za pět minut zadekoval a v dáli vidíme padat bazény vody. Někteří to stihli sletět, jiní zažili ještě zajímavější sjezd na korbě vétřiesky. Občas se v zatáčce vyklopil bágl, jiné ztráty jsme nepostřehli.

 Tatranka (po slovensky Horalka)

 Výšlap na Slubicu


 Ostravsko-olomoucká sekce

 Bez komentára


    Zajímavější let měl Ukrajinec, který si po nechtěné acro sestavě vyrobil obě kravaty, několik twistů a zakončil to záložku. Ladným parakotoulem se svezl ladně na přistávačku a sklidil potlesk.

    Někteří prchli do salaše na halušky, jiní se vydali na výlet na Spišský hrad a zbytek grupy zewluje na Hajtovce (lesácká chata v areálu JZD, kde lišky dávají dobrou noc a pasou se jeleni). I tak je večer o zábavu postaráno, bratři Slováci se vsadili, jestli Vrabčo vypije kalíšek hořčice, tak si Martin zaplave v rybníčku. Tak se i stalo a během psaní této reportáže se Vrabčákovi očividně udělalo šoufl a hořčice v něm začíná bublat.

    A ještě vtip dne. Ministryně jaderné bezpečnosti navštívila Slovensko a na otázku, zda se něco změní, když na Slovensku vybuchne jaderná elektrárna, odpověděla: "Ani ne, až na to, že si vyměníme hymny. Slováci budou zpívat "Kde domov můj" a Češi zase "Nad Tatrou se blýska".

 Transport hore i dole


pokračování článku

 Návrat na domovskou stránku