Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


   1  2  3  4  5  6  7 
 

 Briefing

Čtvrtek 24 4.2008
    Na lesní chatě se při stahování GPS rozjíždí žhavá debata nad tím, jestli se dnešní kolo uzná. A jaké to dneska bylo? Začalo to brzkým ranním briefingem, kdy jsme sotva zhltli čaj, kousli do chleba a už se ženeme do dědiny pod Čiernou kopu. Náš team ještě doplnil právě přijíždějící Karel Hübl.

    Dneska nemá vétřieska s výjezdem šanci, na totálně promočeném podloží slajdovala i po mírně skloněné louce. Tak a všici hore pešo! Teda alespoň ti relativně v kondici. Při sklonu svahu 40 stupňů to šlo jenom náhonem na všechny čtyry. Naštěstí jsme šli bez báglů, ty nám Pištové vyvezli Jeepem s invalid-teamem.

    Ve dvanáct už byl vypsaný task 36 km se dvěma otočáky, lidi navlečení jak na severní pól, protože i na startu byla pěkná kosa. Obloha se zakumulovala, údolí pěkně nasvítilo a hurá na to. Jediný háček byl silnější SZ vítr. Na áčkových padácích (viz Tatranka) byli přišpendleni nad startem, takže se nedostali ani do vzdušné kružnice. Zbytek se prokousal do 3 km startovní kružnice a pak pokračovali na nejtěžší druhý otočňák.


 Vrabčo nad páskou


 Ve vzduchu

    Přes údolí proti větru to byl nejtěžší oříšek. Dva smrčkoplazi Peter Vyparina a Renča Kuhnová se protlačili po hřebínku a lízli otočňák. Renča to pak švihla do rotoru a ze země se zvedla pod mrak. Na tom místě skončil Adam Doležal s Ondrou Krupou. Peter chytl lepší katapult a dostal se na špici. Další grupa driblovala v údolí, ale jen některým se podařilo dát tenhle zrádný otoč na vrcholu hřebínku. A zbytek se zapíchnul do země.

    Po dalších 20 km se setkává v cíli na letiští Ražňany u Sabinova dokupy 10 pilotů. Nebylo to po větru, jak jsme předpokládali, ale bokem na vítr, takže na 4 stoupáky. Každý fičel sólo a v několikaminutových intervalech jsme se tam všeci setkali. První doletěl Peter Vyparina s časem 1:28, druhý Adam Žemba 1:35 a třetí Renča Kuhnová 1:38.

    Teď sedíme na chajdě a řešíme. Z desíti pilotů v pásce je nakonec jenom šest. Rus byl ve startovní kružnici o 4 sekundy dříve, Polák o 3 sekundy, Portugalec cestou zjistil, že mu nefunguje GPS a Soki minul otočňák o 1 km. Z celkem 54 startujících závodníků jich jenom osm dalo všechny otočňáky a doletělo do cíle. Zbytek pohnil, takže výsledky dnešní disciplíny nakonec nemůžou být platné.

 Na startovišti Čierna kopa


pokračování článku

 Návrat na domovskou stránku