Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


   1  2  3  4  5  6  7 
 

 Konečně letíme

Pondělí 21.4.2008
    Na Hajtovce dáváme dokupy, co se dneska stalo. Olomoucká sekce s ostravskou pobočkou nás po včerejší akci s bolestí hlavy opouští. S nimi odjíždí i déšť a špatné počásko. Že by se letělo? Při pohledu na včerejší synoptiku tomu dáváme naději 1:10.

    Přesto nás vytáhli na Čiernou horu. Jakým způsobem? Myslím si, že v propozicích měli zdůraznit, že je tato akce "Outdoor Adventure Experience". Na promočené lesní cestě se konal opět "VÉ-3-ES TRACK TRIAL", kdy se několikráte sekla a hrabala. Přitom se odlehčovalo, a tak polovinu trasy šli stejně všichni pěšo. Ve sjízdných úsecích vypadal výjezd takto: Nejlepší flek měli ti uprostřed, sedící na báglech. Ti krajní se přidržovali báglů a navzájem se omlouvali, že se drží za něčí prdel. V zákrutách to bylo napínavé, usměv na rtu zatuhnul poté, co se tam ocitla větev. Survival hadra (ale to už někde na letošních závodech proběhlo).

    Každopádně přežili všeci. Na startu padají krupky s deštěm. V panice mizí všichni do lesa pod přístřeší jehličnanů, někteří zkušení skálolezci vyšplhali pod převis, a mysleli si, že to tam bude lepší. Naděje na start v bodě nula. Ale Pišta řekl: "Od dvou se to otevře". A taky že jo. Všichni vítají sluneční paprsky a modrou oblohu. Nádherný pohled do kraje. Že by se nakonec letělo?

 Portugalská grupa

 Skočila brzo


 Hydratace

 Ostravská partia


    Je vypsaný Task o délce 26 km, slyšet je jen ťukot do GPS, fouká na komoru, tož dem na to!

    Šudle nudle okolo kopce, maximálně 300 nad start, přesto se první grupa vydává za místním zkušeným směrem do údolí. Šudlání nuliček neustává. Přesto, že jsme se vydali takticky na super místa, nedali jsme ani startovní kružnici. Další grupa to posílá rovnou za šipkou a po 5 kilometrech boje vyhnívá. Jediný, kdo se tam zvedl, byl bulharský Yassen Zapasen s 9 km, Gil Navaho z Portugalska, který dal 16 km a Vrabčo. Tomu včerejší hořčičná kúra očividně prospěla. Vodku s hořčicí bude muset ještě prozkoumat antidopingová kontrola. Zatím ještě nedorazil, pravděpodobně je vítězem dne.

    Výsledky se zatím nejeví jako platné, ale GPSmani stahují, necháme se překvapit. Kšiltovku jako odměnu za záložku dneska nikdo neobdržel, ostravská sekce dnes drží půst, jen Slováci zase štípou dřevo na další akci.

    Vtip dne dnes nemáme, ale Tatranka viděla ze vzduchu medvěda. A vymodlila si stoupáky, ať nemusí přistávat za ním. A to nekecáme!

 Tatranka s osobním ochráncem


pokračování článku

 Návrat na domovskou stránku