Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


   1  2  3  4  5  6  7 
 

Pátek 25.4.2008
    Tož dneska den Dé. Výšlap na Čiernou Kopu nás neminul a někomu to určitě ubralo troška energie. Přes ideální kumuly Vlastík předpovídal, že to nebude tak jednoduché a poté nám to také předvedl. První let končil v technicky zvládnuté negativce hned potom, co si zapomněl na startu zapnout nožní popruhy a letěl zavěšený za hlavu. Shyb ani výmik se mu nepovedl, tak musel na zem. Na druhý restart to napravil prvním otočňákem a kousek se proletěl.

    Cesta byla zajímavá. První skupina se rozdrobila doslova, někteří zakopli předčasně o zem a ti, co se jim tam podařilo udržet, vyletěli do megakosmu (3200m, jak tvrdil Pišta). Pravdou je, že byly vidět na nebi jenom blechy.

    V pásce opět zkušený a nadějný Patrik Vyhlídal z Ostravy Poruby. Jde u něj vidět velký nástup a zvyšující se výkonnost. Když mu to půjde takhle dále, za chvilku ho uvidíme v repre. Krom něj dolétlo také dalších 10 pilotů. Nejvíce pobyl ve vzduchu větroplach Josef Mažgut, který si to užíval celých pět a půl hodiny.


 Po ránu na chajdaloupce

 Po gulášku


 Start

 Na startovišti

    V dnešní disciplíně zvítězili bratři Vyparinové, v závěsu Robo Kaučárik a bramborový byl Portugalec Gil Navalho.

    Vrabčo ani Renča dnes pro vás nemají příhodu. Snad jen, že mají dojem, že se dnes nedaly utočit stoupáky a mizely kajsi v riti, a to doslova. Buď do pásky, nebo totál bombout. Vítězem dne a první v pásce byl však Yassen z Bulharska, který ale po stažení GPS zaplakal. Byl totiž o minutu dříve v kružnici, tudíž minimálka.

    Dalibor Kaláb zase prodává křídlo a kupuje kolo s velkou kšiltovkou. Prý ať nejde vidět na oblohu. Potřetí si to dnes vyšlápnul a zhnil jak hruška mezi další nešťastníky, kteří bojovali v zastíněném startu.

    Štastné tváře některých nasvědčují tomu, že to byl opravdu nádherný den. Task o délce 59 km po okolních hřebíncích, s výhledem na zasněžené Východní Tatry, které budily impozantní dojem. Krajinka pravda malebná, ale potřeba hodně uvažovat, kudy volit stopu. Každopádně bezpečné létání s množstvím přistávaček a milých místních domorodců.

 Start


pokračování článku

 Návrat na domovskou stránku