Chcete na tomto místě svoji reklamu ?


   1  2  3  4  5  6  7 
 

 Na startu

Úterý 22.4.2008
    Dneska nikdo nevěřil, že se poletí. Portugalci jeli na výlet do Polska a zbytek jedeme k Prešovu na jižní startoviště zvané Buče. Projíždíme jak jinak než přeháňkou, obloha je ocelově šedá a naděje na let opět v bodu mrazu. Parkujeme pod kopcem, zbylých 15 minut po sjezdovce hore pešo.

    Od západu se to vyčistilo, naskákaly regulérní kumuly a vypsal se 39 km task s cílem doma v Plavnici. První domácí grupa do toho skáče. Dalším se do teho moc nechtělo a vyčkávali, co se stane s první skupinkou. Pišta s Adamem, Robem a Vrabčákem to vyžbrblali až pod chmury, otočili kostelík v dědině a vrátili se ke kopci, kde mezitím svahovala další skupinka. Poté to pustili za kopec po trati.

    Celá partička to zapíchla v dědině Lipany, kde mělo více pilotů zážitků z natáčení. S další várkou zde přistál i Adam Doležal a to přímo do cikánského géta. Dle vyprávění se prý seběhly všechny smradlavé, špinavé a černé cikánčata. Co neměl připevněné k sobě, jako by zahodil. Zachránilo jej projíždějící policejní auto, kdy se děcka vypařily jako pára nad hrncem.

 Po krupobití

 Kdepak to su?

    Další dějství se odehrávalo velice blízko přistávačky, kde se ocitlo celé mezinárodní pole včetně Subyho, Holanďana, Ukrajince a Renči. Restart to vše napraví. Tou dobou šlapal zpátky na start Vrabčo, který troška zahnil do rotoru. Napodruhé to vypadalo lépe, vyhnívací partia dohání ostatní a spolu s Patrikem dává hned po startu max, otočka okolo kostela a přímo za kopec do doliny. Kritické údolí překonal jen Patrik, který se stal s 14,5 km vítězem dnešního neplatného tasku a za ním Renča, která vyhnila na 13,6 km. Ještě dalších 6 pilotů překonalo vzdálenost 10 km.

    V okolí to krásně naskákalo do kovadlin, od západu se táhla stěna vody a zahřmělo. V 15:15 zaznělo z úst direktora Mira Jančiara: "Tásk je stopnutý!" Ale to už byli stejnak všeci na zemi. "Ty Rusáci, Ukrajinci a Bulhaři ma pekně zlobí. Eště teď sa mi neodhlásili a máme je nahánět po všech čertech." Pro Subyho se muselo extra 30 km do vedlejšího údolí. Hůlavu a prudké krupobití přečkali všeci v hospodě nebo ve skrýši. Nakonec přežili úplně všichni.

 Cikánská osada


pokračování článku

 Návrat na domovskou stránku